Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków

Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków Źródło: Pixabay.com TerriAnneAllen

Sanepid natychmiast rozpoczął pilne poszukiwania, wiele osób jest w niebezpieczeństwie. Wystosowano ważny komunikat do wszystkich Polaków.

Sanepid podjął decyzję o rozpoczęciu pilnych poszukiwań, wiele osób jest w niebezpieczeństwie. Pandemia koronawirusa rośnie w zastraszającym tempie, na całym świecie zwiększa się liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-19. Wystosowano ważny komunikat do obywateli.

Sanepid prowadzi pilne poszukiwania

Do tej pory w Polsce potwierdzono badaniami 411 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-19, a 6 zarażonych osób zmarło. Ministerstwo zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych przypadkach i pacjentach, którzy trafiają na oddziały szpitali zakaźnych na terenie całego kraju, a sanepid bezustannie przypomina o zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa i ograniczeniu przebywania poza domem do niezbędnego minimum.

Niedawno potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia na terenie Jeleniej Góry. Zakażony koronawirusem starszy mężczyzna trafił do szpitala w Bolesławcu, gdzie okazało się, że jest kierowcą PKS. Sanepid natychmiast podjął decyzję o rozpoczęciu poszukiwań pasażerów, podróżujących ostatnio autobusem prowadzonym przez mężczyznę. Sytuacja może być bardzo niebezpieczna dla wielu osób.

Poszukiwane są osoby, które podróżowały z mężczyzną z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby i z powrotem. Chodzi o popołudniowe kursy na tej trasie. Wszystkie osoby, które odbywały podróż w tym czasie proszone są o telefoniczny kontakt ze stacją sanepidu, pod numerem 77 64 355 89 lub 77 64 573 92.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sanepid poszukuje pasażerów, którzy podróżowali z kierowcą zakażonym koronawirusem 

Jednocześnie prezydent Jeleniej Góry uspokaja mieszkańców, że samo przebywanie w autobusie z zarażonym kierowcą nie musi świadczyć jednoznacznie o zakażeniu koronawirusem, choć ze względów bezpieczeństwa wszyscy pasażerowie powinni zostać poddani obowiązkowej kwarantannie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Pandemia koronawirusa rozwija się w dynamicznym tempie, na całym świecie potwierdzono już niemal 250 tysięcy zakażeń wirusem SARS-CoV-19. Śmierć w wyniku choroby poniosło ponad 10 tysięcy osób, największą śmiertelność odnotowano we Włoszech. Od początku epidemii zmarło tam niemal 3,5 tysiąca obywateli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wycieńczona pielęgniarka opublikowała porażające nagranie. Ze łzami w oczach błaga, by nie robić pewnej rzeczy
  4. Na podstawie słów ministra zdrowia lekarz wylicza, ilu Polaków może się zarazić i ilu umrzeć. Straszne
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News