Nie mogło być inaczej, nadeszło nieuniknione. Sanepid poinformował Polaków, musimy się przygotować

Nie mogło być inaczej, nadeszło nieuniknione. Sanepid poinformował Polaków, musimy się przygotować Źródło: Georg Arthur Pflueger Unsplash.com

Sanepid widząc ostatnie wydarzenia w kraju zdecydował się stanowczo zareagować i poinformować o decyzji jaka została podjęta. Musimy się przygotować, że niektóre rzeczy ulegną zmianie i nikt nie będzie traktowany w sposób ulgowy. Niestety obserwując zachowanie Polaków można powiedzieć, że sprawy nie mogły potoczyć się inaczej. Nadeszło to co było nieuniknione, sanepid musiał podjąć konkretne kroki.

Sanepid to tylko jedna z komórek walczących z epidemią koronawirusa w Polsce. Po wydarzeniach z ostatniego weekendu konieczne było podjęcie stanowczych kroków, gdyż zachowanie wielu Polaków pokazało jak większość traktuje obowiązujące przepisy. Zapominamy, że wystawiamy się na ogromne niebezpieczeństwo.

Na stronie sanepidu udostępniono wytyczne, niestety je zbagatelizowano

Sanepid w Gdańsku kilka dni przed długim weekendem wydał specjalne wytyczne przypominające jak należy się zachowywać wybierając się w najbardziej turystyczne regiony wybrzeża. Zdjęcia tłumów spacerujących po sopockim Monciaku czy ludzi stłoczonych na ulicach całego Trójmiasta, pokazały, iż Polacy zupełnie zignorowali te zalecenia.

- Jeżeli nie można zachować odległości 2 metrów jest to bezwzględny wymóg. Tego nikt nie odwołał. Dlatego trochę niepokojące są te obrazki z długiego weekendu. Z niepokojem patrzymy też na liczbę dodatnich wyników z dzisiaj. Mamy 6 kolejnych [...]. A były już takie dni, kiedy nie było ich w ogóle - powiedziała RMF24 zastępca dyrektora wojewódzkiej stacji Sanepidu w Gdańsku, Anna Obuchowska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W związku z lekceważeniem prawa sanepid zdecydował się na działanie

Wyrwanie się nad polskie morze choć na kilka dni dla wielu osób brzmiało niczym marzenie. Po tygodniach izolacji społecznej spragnieni byliśmy zmiany otoczenia, lecz dziwić może fakt tak powszechnej rezygnacji z korzystania ze środków ochrony indywidualnych takich jak m.in. maseczki. Sanepid ma świadomość, że ciepłe dni będą kusić wyprawami na wybrzeże dlatego, aby nie dopuścić do powtórzenia niebezpiecznych sytuacji zaobserwowanych w długi weekend jasno przedstawia swoje stanowisko. Nadeszło nieuniknione i musimy się na to przygotować.

- Kontroli będzie zdecydowanie więcej. Właściwie wszystkie nasze siły, oprócz tego co się dzieje z kwarantannami czy izolacjami osób z dodatnimi wynikami, są przekierowane teraz na to, żeby sezon odbył się bezpiecznie - zapowiedziała Anna Obuchowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Niemiecka prokuratura twierdzi, że Madeleine nie żyje. Rodzice dziewczynki przerwali milczenie

Nadal wierzą w zdrowy rozsądek Polaków

Urzędnicy mają nadzieję, że weekendowe obrazki były jedynie jednorazowym przejawem ignorancji spragnionych wypoczynku Polaków. Koronawirus to wciąż ogromne zagrożenie i nie należy go bagatelizować. Dodatkowo oszukując policjantów czy pracowników sanepidu tak naprawdę wystawiamy samych siebie na zagrożenie zdrowia i życia.

- Nie ma na świecie takiej kontroli i takich ilości służb, które byłyby w stanie każdego z nas sprawdzić i mówić każdemu, że proszę zachować odległość, proszę założyć maskę. Także, krótko mówiąc, apelujemy też o zdrowy rozsądek - powiedziała dziennikarzom RMF24 Anna Obuchowska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Więźniowie mają jedzenie za darmo, a dzieciom w żłobkach właśnie podniesiono opłaty za wyżywienie. Bardzo smutne
  2. Pudzianowski w końcu przerwał milczenie. Wyznał całą prawdę przed tysiącami fanów
  3. Doda nie miała litości, powiedziała wszystko o Majdanie. Zdradziła bolesne szczegóły, pozostała trauma
  4. Porażające zdjęcia z polskiego miasta. Nagła burza dokonała ogromnych szkód, ciężko uwierzyć
  5. Watykan potwierdził smutne informacje. Chodzi o Benedykta XVI
  6. Matka zainstalowała kamerę w pokoju córki. Zobaczyła zachowanie dziecka i zbladła, natychmiast zadzwoniła na policję

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News