Sanepid zaapelował do władz
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 16 Października 2020

Dramatyczna sytuacja w polskim mieście. Sanepid pilnie namawia do zamknięcia wszystkich szkół w powiecie

Sanepid, który nadzoruje sytuację epidemiologiczną w jednym z polskich miast, ma ogromne wątpliwości dotyczące funkcjonowania szkół w powiecie. Niemal każdego dnia odnotowuje się liczne zakażenia koronawirusem, a kolejne osoby kierowane są na kwarantannę. Inspektorzy zdecydowali się na wystosowanie dramatycznego apelu skierowanego do władz.

Sanepid w Legnicy (województwo dolnośląskie) nie ma wątpliwości. Wszystkie placówki edukacyjne zlokalizowane na terenie powiatu powinny zostać pilnie zamknięte. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a sytuacja robi się coraz poważniejsza. Uczniowie są w ogromnym niebezpieczeństwie.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Sanepid zaapelował do władz z prośbą o zamknięcie szkół

Legnica zmaga się z licznymi zakażeniami koronawirusem. U dwóch pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tym mieście zdiagnozowano zarażenie niebezpiecznym patogenem. Dziesięć osób zostało skierowane na przymusową kwarantannę. Dziś wszyscy zostaną poddani testom, o czym zapewniła rzeczniczka legnickiego sanepidu, Małgorzata Stawiska-Lichota. Od kilku dni personel instytucji jest bardzo uszczuplony, przez co ma trudności, by poradzić sobie z ogromnym wzrostem zachorowań w regionie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Do października było łącznie około trzystu zakażeń. W samym październiku mamy ich już sporo ponad dwieście, a za chwilę będzie trzysta. Nie wiem, jak długo jeszcze damy radę pracować i poradzić sobie z aktualną sytuacją epidemiczną - przekazała rzeczniczka.

W ciągu ostatniej doby w powiecie legnickim wykryto osiem zakażeń koronawirusem, a na terenie samej Legnicy - 18. Od najbliższej soboty region zostanie objęty czerwoną strefą. Rzeczniczka legnickiego sanepidu poinformowała, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w regonie, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy rekomenduje zamknięcie wszystkich szkół i palcówek oświatowych na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnica. Ze względu na rosnącą ilość zakażeń, zalecane jest przejście na tryb nauczania zdalnego. W piątek przedstawiciele instytucji przeprowadzili spotkanie online z władzami szkół.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Wiadomość sprzed chwili. Rzecznik rządu przekazał pilny komunikat, chodzi o funkcjonowanie sklepów

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

- W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich oraz mając świadomość, że wielu uczniów naszych szkół ponadpodstawowych to mieszkańcy powiatu legnickiego, który od jutra znajdzie się w strefie czerwonej, dyrektorzy będą wnioskować do sanepidu, aby od najbliższego poniedziałku - 19 października - szkoły średnie rozpoczęły naukę w trybie nauczania zdalnego - poinformowano.

W piątek, 16 października, na Dolnym Śląsku potwierdzono 441 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to rekord w ciągu trwającej od kilku miesięcy pandemii. Łącznie, do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 8511 mieszkańców województwa, z czego 4719 wróciło do zdrowia. 331 osób wciąż jest hospitalizowanych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rzecznik Rządu właśnie potwierdził. Będą ogromne zmiany w Lidlu, Biedronce i innych sieciach, odczuje je każdy klient
  2. Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News