Niestety sanepid potwierdził zakażenie w kolejnym McDonaldzie
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 15 Sierpnia 2020

Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów

Sanepid na bieżąco monitoruje sytuację zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i niestety ma pełne ręce roboty. W wyniku przeprowadzonego wywiadu z jednym z pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa urzędnicy musieli wydać pilny komunikat. Poszukiwani są klienci jednej z restauracji McDonald, mogli nieświadomie się zakazić. To już kolejny podobny przypadek.

Sanepid zamieścił na swojej stronie apel do klientów, którzy mogli być wystawieni na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż wskazany przez urzędników McDonald mieści się w samym centrum jednego z największych miast w Polsce. Wszyscy powinni odpowiedzieć na wezwanie urzędników.

pielęgniarka odzież ochronnaGdyby nie nagranie, nikt nie dałby wiary. Pielęgniarka zdjęła odzież ochronną i pokazała niewyobrażalną rzeczCzytaj dalej

Sanepid znów szuka amatorów fast foodów, mogli zarazić się McDonaldzie

Sanepid z Krakowa po przeprowadzeniu standardowej procedury w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-w, szybko zdecydowali się na zamieszczenie na swojej stronie komunikatu. Okazało się bowiem, że zakażona osoba korzystała z usług sieci z fast foodami i mogła nieświadomie przekazać wirusa dalej.

- Powiatowy Państwowy Inspektorat Sanitarny w Krakowie na podstawie otrzymanego wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 oraz przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego z pacjentem informuje, że w dniu 3 sierpnia 2020 w restauracji McDonald, zlokalizowanej przy ul. Grodzkiej 26 w Krakowie przebywała osoba, u której w dn. 6 sierpnia, potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - napisał sanepid w swoim komunikacie. To nie pierwszy tego typu przypadek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Fryzjer dokonał niewiarygodnej metamorfozyPoszła do fryzjera bez większych nadziei. Gdy na koniec spojrzała w lustro, nie mogła przestać płakaćCzytaj dalej

Kolejny przypadek zakażenia w McDonaldzie

Już wcześniej sanepid skierował do mieszkańców oraz turystów z południa Polski pilny komunikat. Również wtedy poszukiwano klientów korzystających z usług oferowanych przez amerykańską sieć. Sytuacja jest poważna, gdyż w podobnych miejscach przewija się spora liczby osób. Wszyscy wskazani przez sanepid w powyższym komunikacie powinni skontaktować się z lokalnym oddziałem telefonicznie. 3 sierpnia w czasie wizyty w McDonaldzie przy ulicy Grodzkiej 23 mogli się zakazić. Osoby, do których skierowany jest apel powinny dzwonić pod numery: 602-347-817 lub 12-684-40-33.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromny wybuch, chwilę później liczne strzały. Nie żyje co najmniej 5 osób, wielu rannych

2. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego

3. Tragiczne informacje obiegły media. Aktora znaleziono martwego w domu, miał zaledwie 35 lat

Rośnie liczba zakażeń w całym kraju

Codziennie notujemy niezwykle wysokie liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Wykrywany jest on u coraz większej liczby osób, ostatnio informowaliśmy o lokalnym ognisku SARS-CoV-2 w Żabce. Sieć McDonald's w związku z kolejnym przypadkiem i poszukiwaniem przez sanepid swoich klientów zapewniła, że w restauracjach przestrzegany jest rygor sanitarny i dokładane są wszelkie starania, aby zapewnić najwyższe możliwe bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i konsumentom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tłumy wybiegły na ulicę, wszędzie jest policja. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  2. "Wór mi na głowę założyli, bito mnie, na końcu mnie zakopano". Dagmara Kaźmierska nie mogła dłużej milczeć
  3. Afera wokół "Pytania na śniadanie". Widzowie TVP nie wytrzymali, pokazane sceny poruszyły ich do łez
  4. Prywatne życie Ewy Demarczyk było wielką tajemnicą. Prawda o jej małżeństwach zwala z nóg
  5. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?

Gabriela Kownacka, wielki sekretGabriela Kownacka zmarła 10 lat temu. Po śmierci na jaw wyszedł jej wielki sekretCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News