Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym

Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym Źródło: Andrzej Iwanczuk REPORTER

Sanepid pilnie poszukuje mieszkańców czterech polskich miejscowości, którzy mogli mieć kontakt z osobą chorą na COVID-19. Sytuacja jest niezwykle poważna, zakażony miał bliski kontakt z wieloma osobami. Mogło dojść do powstania kolejnego ogniska niebezpiecznego patogenu. Nie można zlekceważyć tego apelu, konieczne jest wykonanie testów.

Sanepid pilnie poszukuje mieszkańców czterech polskich miejscowości. Ksiądz, który udzielał sakramentów w czterech kościołach w województwie zachodniopomorskim, jest zakażony koronawirusem. Wierni, którzy uczęszczali na nabożeństwa do tych świątyń, są w poważnym niebezpieczeństwie. Istnieje prawdopodobieństwo powstania kolejnego ogniska SARS-CoV-2.

Sanepid pilnie poszukuje osób, które miały kontakt z zakażonym

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach opublikował oficjalny komunikat, w którym ogłosił, że proboszcz z kościoła parafialnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ryszewku jest chory na COVID-19. Poszukiwane są osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni miały kontakt z duchownym. Prawdopodobieństwo zarażenia jest naprawdę wysokie. Ksiądz celebrował w tym czasie nabożeństwa i udzielał komunii w czterech kościołach. Zagrożeni są wierni, którzy bywali w świątyniach w Ryszewku, Turzu, Brzezinie i Giżynie. Kapłan przebywa obecnie w szpitalu w Szczecinie. Jego stan jest stabilny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Proboszcz parafii w Ryszewku w okresie od 27 lipca do 10 sierpnia odprawiał msze, udzielał komunii i głosił kazania w kilku kościołach. Sanepid objawia się, że kontakt z licznymi wiernymi mógł zaowocować falą zarażeń koronawirusem. Osoby, które miały kontakt z księdzem, proszone są o pilny kontakt ze stacją epidemiologiczną. Niezbędne jest niezwłoczne wykonanie odpowiednich badań. Duchowny mógł zakazić niebezpiecznym patogenem nawet kilkadziesiąt osób.

- Powiatowy inspektor przeprowadzi wywiad epidemiologiczny z osobami, które miały kontakt z księdzem. Jeśli rzeczywiście był to taki bliski kontakt: komunia, spowiedź, to z pewnością taka osoba zostanie skierowana na kwarantannę - poinformowała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, Małgorzata Kapłan.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje
2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Ksiądz zakażony koronawirusem, trwają poszukiwania wiernych
3. Kaczyński jest bardzo hojny? Ujawniono właśnie, ile zarabiają jego najbliżsi pracownicy

Osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach odbywających się w Ryszewku, Turzu, Brzezinie i Giżynie proszone są o o pilny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach pod numerami telefonów: 915703429 - w godzinach pracy Urzędu (7:25 do 15:00) oraz 698942435 - poza godzinami urzędowania. To nie pierwszy przypadek tego typu. W ubiegłym tygodniu sanepid poszukiwał wiernych z czterech innych kościołów w województwie zachodniopomorskim.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Wszyscy śpiewaliśmy jego hit, niestety nie żyje
  2. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia
  3. Śmierć w rodzinie Leszka Millera przyszła nagle. Jego wnuczka ujawniła całą prawdę
  4. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować
  5. Współpracownik Magdy Gessler ujawnił całą prawdę na temat pracy ze słynną restauratorką. Ma wymagania, poznaliśmy szczegóły

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News