Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy

Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy Źródło: pikio.pl

Sanepid opublikował pilny apel, poszukiwani są pasażerowie popularnej trasy PKP. U jednego z podróżujących pociągiem potwierdzono zakażenie koronawirusem, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prosi o kontakt każdego, kto mógł mieć styczność z zarażonym podróżnym.

Sanepid opublikował na swojej stronie pilny komunikat, poszukiwani są pasażerowie popularnej linii PKP. U jednego z pasażerów pociągu tej relacji potwierdzono zakażenie koronawirusem, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna apeluje o kontakt wszystkich, którzy podróżowali tym samym połączeniem.

Sanepid poszukuje pasażerów PKP relacji Sławno - Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia - Częstochowa

Częstochowska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje pasażerów pociągów relacji Sławno - Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia - Częstochowa. U jednego z podróżujących tymi pociągami potwierdzono zakażenie koronawirusem, specjaliści obawiają się dalszej transmisji wirusa. Na stronie internetowej stacji opublikowano pilny komunikat w tej sprawie.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie prosi o kontakt wszystkie osoby, które podróżowały pociągami relacji Sławno - Warszawa Wschodnia (TLK 81 114) oraz Warszawa Wschodnia - Częstochowa (IC 54 22) w dniu 31.07.2020 r. Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z podróżujących - napisano na stronie częstochowskiego sanepidu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sanepid poinformował o wykryciu zakażenia u jednego z pasażerów pociągu

Częstochowski sanepid prosi o kontakt telefoniczny wszystkie osoby, które mogły być narażone na kontakt z zakażonym pasażerem. Dzwonić należy do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych przynależnych do naszego adresu zamieszkania. To pomoże ograniczyć niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusa w naszym kraju. W ostatnich dniach liczba zakażonych w Polsce zaczęła gwałtownie wzrastać.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Rosja ma szczepionkę na koronawirusa? Porażające ogłoszenie Władimira Putina

Do tej pory w Polsce potwierdzono 52 961 przypadków zakażenia koronawirusem, a 1 821 zarażonych osób zmarło w wyniku rozwinięcia się COVID-19. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już 20 milionów osób, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło 737 022 chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wydano pilne alarmy. Niemal pół Polski narażone dziś wieczorem
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Daniel Martyniuk wpadł w dziki szał. Zaczął obrażać gwiazdę TVN, pokazał niestosowny gest

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News