Tego nikt się nie spodziewał po "Sanatorium miłości". Kurski zaciera ręce

Tego nikt się nie spodziewał po "Sanatorium miłości". Kurski zaciera ręce Źródło: fot. You Tube

Sanatorium miłości zaskoczyło wszystkich. Nikt nie przewidział takiego przebiegu wydarzeń. Jacek Kurski z pewnością ma powody do zadowolenia.

Sanatorium miłości to najnowszy serial TVP, który pod koniec stycznia 2019 zagościł na ekranach telewizji polskiej. Bohaterami jest grupka seniorów po przejściach, którzy wraz z Martą Manowską - znaną między innymi z programu Rolnik szuka żony - zdecydowali się poszukać miłości w jesieni swojego życia. Projekt odbywa się w luksusowym hotelu w Ustroniu - jednym z najpopularniejszych uzdrowiskowych miejscowości w Polsce. Grupka starszych panów i pań na emeryturze ma okazję nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również dać sobie szansę na nową miłość. Historie seniorów opatrzone są błyskotliwymi komentarzami i klimatyczną muzyką, która sprawia, że akcja toczy się bardzo szybko, a widz nie nudzi się ani przez chwilę.

Sanatorium miłości absolutnym hitem! Statystyki robią wrażenie

Nikt się jednak nie spodziewał, że sympatyczny serial aż tak bardzo przypadnie widzom do gustu. Oglądalność rośnie z odcinka na odcinek. Serial jest emitowany w każdą niedzielę i co weekend gromadzi przed telewizorami bardzo duże grono fanów. Odbiorcami programu są nie tylko równolatkowie bohaterów, chociaż grupą docelową miały być osoby starsze w wieku 55+. Sanatorium miłości jest chętnie oglądane również przez młodszych widzów. Statystyki pokazują, że serial trafia w gust osób w przedziale wiekowym 16-49 lat. Oglądalność dochodzi prawie do 4 milionów ludzi i wciąż wzrasta. W szczytowym momencie Sanatorium Miłości gromadzi o niespełna 3 mln mniej widzów niż konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jest to ogromny powód do radości dla szefa TVP Jacka Kurskiego. TVP 1 jest zdecydowanym liderem na rynku telewizyjnym w paśmie emisji serialu, pozostawiając w tyle Polsat i TVN. Takiej popularności nowej produkcji nie przewidział nawet szef TVP.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dlaczego ludzi chcą oglądać Sanatorium Miłości

Co stoi za popularnością nowego serialu? Oprócz oczywistych walorów produkcji jakimi są ciekawa akcja i bardzo dobry montaż trzeba przyznać, że Sanatorium Miłości porusza bardzo istotny problem. Programy telewizyjne najczęściej promują młodych ludzi i ich piękne ciała. Starość jest mało medialna i bardzo często przechodzi w sferę tematów tabu. Program prowadzony przez Martę Manowską łamie ten stereotyp i pokazuje całkiem inne oblicze osób w podeszłym wieku. Grupa seniorów przedstawiona jest w Sanatorium Miłości to ludzie zadbani, wrażliwi, doświadczeni przez los, a jednak wciąż radośni i dowcipni. Produkcja podkreśla również, że pragnienie miłości i potrzeba wyrwania się z samotności towarzyszy człowiekowi w każdym wieku. W każdą niedzielę o 21:15 można śledzić losy seniorów i kibicować, aby udało im się znaleźć nową miłość. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  2. Przyjaciel Karoliny Wajdy popełnił przerażające samobójstwo na jej oczach
  3. Sanatorium miłości zmienia życie uczestniczki. Nie może opędzić się od młodych chłopców!
  4. Wielkie emocje w Sanatorium Miłości. Padły poważne deklaracje
  5. Uczestnik Sanatorium miłości opowiedział o swojej tragedii. To smutna historia
      Następny artykuł