Skandal wyszedł na jaw! Samotne matki właśnie straciły ulgi

Skandal wyszedł na jaw! Samotne matki właśnie straciły ulgi Źródło: Fot. Public Domain Pictures

Szokująca zmiana w sposobie rozliczania ze skarbówką! Najnowsza "reforma" uderzy realnie przede wszystkim w samotne matki. Stracą bowiem ulgi, które do tej pory niezmiennie im przysługiwały.

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", fiskus ma szokującą wizję samotnego rodzicielstwa, którą niestety bierze pod uwagę w czasie rozliczenia. Za indywidualnie wychowujących uznają bowiem jedynie tych rodziców, którzy nie utrzymują żadnych kontaktów z byłymi partnerami.

Samotne matki ucierpią najbardziej

Jeżeli więc dziecko mieszka z matką, ale ojciec zabiera je do siebie na święta lub kilka dni wakacji, według skarbówki kobieta nie jest już samotnie wychowującym rodzicem. Chociaż to szokujące, w ten sposób traci prawo do preferencyjnego rozliczenia. ZOBACZ TAKŻE: To będzie hit. Zenek Martyniuk i Sławomir - Niezbędną przesłanką jest, aby faktycznie samotnie, tj. bez wsparcia drugiego z rodziców, wychowywać dziecko - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Rodzice stracą ulgi

Zmiana dokonuje się więc oczywiście na zdecydowaną niekorzyść podatników. Niestety uderzy szczególnie w te grupy, które w dużej części na co dzień zmagają się z wieloma kłopotami, także natury finansowej. ZOBACZ TAKŻE: To oficjalny KONIEC KOD? Szef organizacji nie pozostawia złudzeń Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu