Niektórzy polscy kierowcy dostali pismo od wojska. Muszą udostępnić swoje samochody w razie potrzeby

Niektórzy polscy kierowcy dostali pismo od wojska. Muszą udostępnić swoje samochody w razie potrzeby Źródło: youtube.com Wojsko Polskie

Samochód może zostać odebrany kierowcom na czas nieokreślony. Niektórzy dostali już specjalne pisma i musieli dostosować się do przepisów. Przejęcie auta przez wojsko jest teraz całkowicie legalne.

Samochód bez żadnego "ale" może być odebrany zgodnie z przepisami. Jak wygląda pismo i co się w nim znajduje oraz o co musi zadbać kierowca, który oddaje wojsku swój pojazd?

Samochód tylko jednego typu jest na oku wojska

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie całego kraju wojsko może bez problemu dysponować naszymi nieruchomościami i ruchomościami. Zapis ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zawiera następujący podpunkt: "nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi".

Jeden z felietonistów portalu Logo24 otrzymał pismo dotyczące użyczenia samochodu - mężczyzna musi teraz wpisać swój pojazd do rejestru Wojskowej Komedy Uzupełnień. Wiadomo, że wezwania otrzymują właściciele głównie "amerykańskich RAM-ów, czyli aut 4x4 z homologacją ciężarową". Te samochody doskonale radzą sobie w spartańskich warunkach. Posiadacze terenówek na ramie z napędem na 4 koła lub z reduktorem mogą spodziewać się pisma w skrzynkach. Według portalu właściciele SUV-ów i crossoverów nie muszą się na razie obawiać.

O co musi zadbać kierowca, zanim odstawi samochód?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piśmie możemy przeczytać, że "świadczenie ma być realizowane bez wezwania w czasie ogłoszenia mobilizacji i w razie wojny". Kiedy wojsko będzie potrzebować samochodu wpisanego do WKU, właściciel auta będzie zmuszony odstawić swój pojazd "w terminie do godziny 8:00 drugiego dnia mobilizacji" na parking wytyczony przez mundurowych. Samochody muszą być oczywiście zdolne do jazdy i wszelkiego użytkowania, z pełnym ukompletowaniem, muszą być też odstawione z napełnionym bakiem pod korek. Wojsko zwróci pojazd dopiero, kiedy "ustanie potrzeba użytkowania". Czyli właściciel żegna się z samochodem na czas nieokreślony.

Dzisiaj grzeje: 1.  Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?

Jak domniemają redaktorzy Logo24, takie pisma nie byłyby konieczne, gdyby nie przetarg MON. Chodzi o wymianę samochodów - kultowe Honkery zgodnie z przetargiem mają być zastąpione przez 485 sztuk Nissan Navara. Problem w tym, że samochody jeszcze nie dotarły do wojskowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  4. Matka Teresa miała proroctwo dla Szumowskiego i jego żony. Tuż po wygłoszeniu jego słów umarła
  5. Była żona Wiśniewskiego przeżyła prawdziwy dramat. Teraz wyjawiła, co dzieje się z jej synem
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Logo24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News