Samochód zamiast 500 plus? Rodziny pobierające świadczenie mają na to szansę

Samochód zamiast 500 plus? Rodziny pobierające świadczenie mają na to szansę Źródło: Air Force/Kelly White

Odpowiedni samochód dla wielodzietnych rodzin to często spory wydatek. Nie każde auto nada się do przewiezienia trójki małych pociech, a trzeba pamiętać jeszcze o bagażach. Z pomocą może przyjść świadczenie 500 plus.

Zwykły, osobowy samochód może nie wystarczyć w przypadku rodzin z trójką czy nawet czwórką małych dzieci. Niestety, porządny, rodzinny van to często spory wydatek. Jeśli macie przynajmniej troje dzieci, z pomocą może wam przyjść świadczenie 500 plus.

Odpowiedni samochód dla wielodzietnej rodziny

W przypadku dzieci, które nie mają jeszcze 135 cm wzrostu, mamy obowiązek wozić je w foteliku, który jak wiemy, zajmuje dosyć sporo miejsca. Większość aut osobowych typu sedan czy kombi ma w dowodzie rejestracyjnym wpisane pięć miejsc. W przypadku rodzin 2 + 2 nie ma problemu - z przodu siedzą rodzice, a z tyłu dwa foteliki. Jednak jeszcze dziecko może sprawić nie lada problem, bo piąte miejsce zwykle jest bardzo ciasne.

Nawet w popularnych w ostatnim czasie SUV-ach nie ma zbyt wiele przestrzeni. Ten typ auta wywodzi się od aut terenowych (choć de facto już nim nie jest) i z tego powodu, mimo potężnych gabarytów, często brakuje w nich miejsca na trzeci fotelik. Z kolei niektóre większe auta z nadwoziem typu kombi mają możliwość dołożenia dodatkowego miejsca poprzez złożenie fotela w części bagażowej. Jednak w efekcie tracimy cenne miejsce, które możemy przeznaczyć np. na przewóz wózka.

Brak pieniędzy na rodzinny samochód? 500 plus może pomóc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W takim wypadku jedynym rozwiązaniem wydawać mogą się auta typu van i minivan. Problem w tym, że rodziny z trójką dzieci często mają już i tak mocno nadwyrężony budżet, a świadczenie wysokości 1500 zł miesięcznie i liczne ulgi podatkowe mogą nie wystarczyć. Można również zdecydować się na auta z rynku wtórnego, z niskiej klasy cenowej, ale musimy się wtedy liczyć nie tylko z zaletami, ale również wadami tego pomysłu.

Plusem jest niewątpliwie prawdopodobnie wysoka dostępność części, łatwość serwisu (mechanicy przez lata zdążyli je poznać), czy cena. Minusy zaś to kupno "w ciemno" - nie znamy dokładnie historii eksploatacji auta i nawet najlepsi specjaliści potrafią łatwo wejść na "minę". Jeśli chcemy nowe auto, z pomocą przyjdzie nam 500 plus.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

Okazuje się, że większość firm zajmujących się leasingiem konsumenckim oferuje swoje rodzinne samochody w cenie 1500-1600 zł miesięcznie, czyli mniej więcej tyle, ile otrzyma rodzina ze świadczenia na trójkę dzieci. Kolejne wpłaty mogą być w pełni pokryte właśnie z 500 plus. Przez ten czas nie musimy się martwić naprawami, bo na czas leasingu przysługuje nam gwarancja. Tego typu rozwiązanie może być optymalnym dla wielodzietnych rodzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Samochód zamiast 500 plus? Rodziny pobierające świadczenie mają na to szansę
  4. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  5. Druzgocące losy Roksany Węgiel. Przygnębiające, mało kto wiedział co się z nią działo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News