Wykorzystują zwierzęta w koszmarnych testach, większość z nich nie ma szans na przeżycie. Tylko dla ludzi o o mocnych nerwach

Wykorzystują zwierzęta w koszmarnych testach, większość z nich nie ma szans na przeżycie. Tylko dla ludzi o o mocnych nerwach Źródło: .

Nie tylko samochód musi przejść potrzebne testy, między innymi bezpieczeństwa, by zostać oddanym do użytku. To samo tyczy się też akcesoriów, takich jak na przykład foteliki samochodowe, które mają odpowiadać za bezpieczeństwo najmłodszych. Do takich testów wykorzystuje się jednak niestety biedne zwierzęta.

Samochód musi przejść wszelkie testy bezpieczeństwa, zanim zostanie dopuszczony do ruchu. Te same zasady obowiązują też foteliki samochodowe. W testach zderzeniowych powinny w nich siedzieć manekiny przypominające dzieci, a zamiast tego w pasy zapina się bezbronne, młode świnie.

Samochód i akcesoria testowano z udziałem zwierząt

Jak się okazuje, do testów zderzeniowych nie zawsze wykorzystuje się bezpieczne manekiny. Naukowcy odkryli przerażającą prawdę: w 2017 roku w testach fotelików samochodowych użyto młodych świń. Chińscy naukowcy wykorzystali do tego celu 15 zwierząt w wieku od 70 do 80 dni. Świnie musiały być w takim wieku, ponieważ wtedy najbardziej przypominają swoją budową anatomiczną ciało przeciętnego 6-latka.

Świnie były oczywiście dokładnie przygotowane do testów według odgórnych wytycznych. Nie było to dla nich przyjemne - zanim zostały zakute w pasy, nie mogły nic jeść przez 24 godziny, a 6 godzin przed testem zabierano im wodę. Były również faszerowane różnymi środkami uspokajającymi w celu obniżenia poziomu rosnącego stresu. Potem świnie trafiały do fotelików samochodowych, które poruszały się "na sankach". Wprawiano je w ruch, a kiedy zwierzaki osiągnęły prędkość 30 km/h, dochodziło do zderzenia.

Część zwierząt nie przeżyła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na skutek bardzo rozległych i bolesnych obrażeń: krwawienia, urazów wewnętrznych i złamań, testów nie przeżyło 7 zwierząt. Naukowcy przekonywali, że podstępują zgodnie z wytycznymi Stanów Zjednoczonych w zakresie wykorzystywania zwierząt laboratoryjnych, a eksperyment zatwierdziła komisja etyczna. Koniec z testowaniem na zwierzętach nastąpił oficjalnie w latach 90., ale jak widać takie nadużycia nie są wcale rzadkością.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

- Pozwalanie inteligentnym i wrażliwym zwierzętom, takim jak świnie, uderzać w ściany podczas testów zderzeniowych w Chinach jest po prostu okrutne. Prowadzi do złamań kości, wewnętrznych obrażeń, skaleczeń i tragicznych zgonów – powiedziała rzeczniczka PETA Anne Meinert.

Fot. International Journal of Crashworthiness

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. Gdy panna młoda weszła do kościoła goście zaniemówili. Nawet ksiądz był zniesmaczony tym, co zobaczył
  3. Kamila poczuła ból w lewej nodze. Gdyby nie szybka reakcja, już by nie żyła
  4. Znaki zodiaku, które powinny uważać w długi weekend. 3 z nich będą miały wyjątkowego pecha
  5. Samolot spadł na dom Polaków, wbił się aż do piwnicy. Pilot zginął w męczarniach, rodzina straciła wszystko

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł