Do krwawego zamachu doszło w jednym z meczetów. Samobójca wysadził się w świątyni, przez co zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Krew opryskała białe ściany meczetu. Ataki są w Iraku już codziennością. 

Zamachowcy przystąpili do działania podczas piątkowych modlitw. Terrorysta wysadził się zabijając 6 osób i raniąc 25. Drugi z przestępców nie zdążył się zdetonować.

Zanim udało mu się odpalić ładunek wybuchowy w specjalnie przygotowanej kamizelce, do akcji wkroczyły służby bezpieczeństwa. Funkcjonariusze natychmiast zastrzelili napastnika, co pozwoliło ograniczyć ilość ofiar.

W tym samym czasie, w innej dzielnicy Bagdadu, Abu Ghraib zdetonowano inną bombę, która zabiła dwie, a raniła dziewięć osób.

Jak na razie do zamachu nikt się nie przyznał, jednak z oczywistych powodów głównymi podejrzanymi są bojownicy ISIS. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie dowiemy się tego w ciągu tygodnia. Państwo Islamskie niemal nigdy nie kryje się ze swoimi zbrodniami. Dzisiejsze wydarzenia miały miejsce niecały miesiąc po tym, jak terroryści zdetonowali się na stadionie w Iraku, zabijając 29 osób i raniąc dwa razy tyle.

źródło: rt

Zobacz również