Sąd właśnie podjął NIESAMOWITĄ decyzję. Jaki totalnie upokorzony

Sąd właśnie podjął NIESAMOWITĄ decyzję. Jaki totalnie upokorzony Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Revolver) - Max Pixel

Patryk Jaki jest w ostatnim czasie jedną z najgłośniejszych medialnie postaci polskiej sceny politycznej. Tym razem cały kraj dowiedział się jednak nie o jego kolejnym zwycięstwie, ale naprawdę sromotnej porażce. Co ciekawe, poniósł ją w sprawie, która zdecydowanie najbardziej go zajmuje.

Spór między wiceministrem sprawiedliwości i Hanną Gronkiewicz-Waltz zdaje się wciąż ewoluować, przenosząc się na kolejne poziomy życia publicznego. Kiedy z inicjatywy Jakiego prezydent Warszawy została ukarana grzywnami za niestawienie się przed Komisją Weryfikacyjną, a wnioski o ich uchylenie zostały odrzucone, postanowiła odwołać się od decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Poniżający dla Jakiego wyrok

- W obecnym stanie prawnym ewentualna grzywna mogła być nałożona tylko na stronę, czyli na m.st. Warszawę. Stroną w sprawie prowadzonej przed Komisją Weryfikacyjną pod nr R 3/17 jest m.st. Warszawa. Prezydent m.st. Warszawy, ani tym bardziej piastun tego organu Hanna Gronkiewicz - Waltz, nie jest i nigdy nie była stroną postępowania w sprawie prowadzonej przed Komisją Weryfikacyjną - uzasadniono decyzję, według której sąd uchylił pierwszą grzywnę nałożoną na polityk. - Sąd uznał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ma obowiązek stawiać się na komisji weryfikacyjnej. Niesmak pozostaje, bo według sądu grzywny mają płacić mieszkańcy z budżetu - odpowiedział bardzo szybko poniżony Patryk Jaki.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News