Patryk Jaki jest w ostatnim czasie jedną z najgłośniejszych medialnie postaci polskiej sceny politycznej. Tym razem cały kraj dowiedział się jednak nie o jego kolejnym zwycięstwie, ale naprawdę sromotnej porażce. Co ciekawe, poniósł ją w sprawie, która zdecydowanie najbardziej go zajmuje.

Spór między wiceministrem sprawiedliwości i Hanną Gronkiewicz-Waltz zdaje się wciąż ewoluować, przenosząc się na kolejne poziomy życia publicznego. Kiedy z inicjatywy Jakiego prezydent Warszawy została ukarana grzywnami za niestawienie się przed Komisją Weryfikacyjną, a wnioski o ich uchylenie zostały odrzucone, postanowiła odwołać się od decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Poniżający dla Jakiego wyrok

– W obecnym stanie prawnym ewentualna grzywna mogła być nałożona tylko na stronę, czyli na m.st. Warszawę. Stroną w sprawie prowadzonej przed Komisją Weryfikacyjną pod nr R 3/17 jest m.st. Warszawa. Prezydent m.st. Warszawy, ani tym bardziej piastun tego organu Hanna Gronkiewicz – Waltz, nie jest i nigdy nie była stroną postępowania w sprawie prowadzonej przed Komisją Weryfikacyjną – uzasadniono decyzję, według której sąd uchylił pierwszą grzywnę nałożoną na polityk.

– Sąd uznał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ma obowiązek stawiać się na komisji weryfikacyjnej. Niesmak pozostaje, bo według sądu grzywny mają płacić mieszkańcy z budżetu – odpowiedział bardzo szybko poniżony Patryk Jaki.

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również