Kibice, którzy oczekiwali na szybki powrót Michała Materli do zawodowego sportu, niestety będą musieli jeszcze poczekać. Gwiazdor MMA pozostanie bowiem w areszcie dłużej, niż początkowo planowano, o czym zadecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Michał Materla został zatrzymany przez policję 14 grudnia 2016 roku. Służby podejrzewają go bowiem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która miała zajmować się handlem narkotykami. Kibice liczyli jednak na to, że przypuszczenia te okażą się nieprawdziwe, a zawodnik szybko powróci do MMA.

Materla przebywa w areszcie już od 6 miesięcy. Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecydował, że sportowiec pozostanie tam jeszcze dwa miesiące, co najmniej do 6 sierpnia. Najbliższą przyszłość spędzi więc za kratami.

Nawet gdyby został tuż po tym wypuszczony, trudno jednoznacznie określić, czy od razu będzie mógł powrócić do sportu. Afera, która wokół niego narosła, może nie być wygodną rzeczą dla jego potencjalnych pracodawców. Nie wiadomo, czy będą chcieli mieszać się w tego typu sprawy, nawet jeśli przyniesie im to wielki rozgłos i na pewno przyciągnie przed telewizory wielu miłośników MMA.

Według komentatorów, może to oznaczać najpewniej, że jego kariera w MMA się zakończyła.

...

Zobacz również