Jak dowiedział się portal „Warszawa w pigułce”, pojawiły się plany, by wybudować w Warszawie Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu. Inwestor pochodzi z Arabii Saudyjskiej. 

Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu według planu arabskiego inwestora miałoby stanąć na Pradze Południe w Warszawie, naprzeciwko Teatru Powszechnego.

Kompleks budynków, w którego skład weszłyby trzy budynki miałby służyć muzułmanom przebywającym w Polsce jako biblioteka, muzeum nauki i muzeum sztuki. Oprócz tego w pobliżu trzech budynków miałby stanąć 40-metrowy wieżowiec (dwukrotnie wyższej od Stadionu Narodowego), w którym miałyby znajdować się taras widokowy, hotel, biura i obserwatorium astronomiczne.

Całość miałaby powstać na gruncie należącym do Urzędu Miasta. Ponadto wszystkie plany inwestycyjne i projekty są już gotowe.

Bez tytułu

mosc

Portal „Warszawa w pigułce” zapytał o sprawę warszawski Urząd Miasta. Wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowicz, odpowiedział, że pomysł rzeczywiście się pojawił i inwestor z Arabii Saudyjskiej przedstawił wszystkie plany, jednak chciał, by grunt pod budowę został mu przekazany nieodpłatnie na co władze stolicy nie mogły się zgodzić.

Jak również zapewnił Wojciechowski, władze Warszawy nie planują aktualnie podobnych inwestycji.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: warszawa w pigułce

...

Zobacz również