Rzecznik rządu nie pozostawił wątpliwości
Pikio.pl
Irmina Jach - 19 Października 2020

Z ostatniej chwili: rzecznik rządu nie pozostawił wątpliwości. Potwierdziły się nieoficjalne wiadomości

Rzecznik rządu potwierdził doniesienia, które obiegły krajowe media wczorajszego wieczora. Nie ma już żadnego pola do spekulacji, a prace, o których dyskutowali internauci, właśnie się rozpoczęły. Ich efekty będzie można prawdopodobnie zobaczyć jeszcze w tym tygodniu. Przedstawiciele rządu realizują plany awaryjne. Wiemy, o co chodzi.

Rzecznik rządu potwierdził informacje dotyczące powstania tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19 na terenie jednego z największych obiektów sportowych w kraju. Wiadomości, które wczorajszego wieczora obiegły krajowe media, okazały się być prawdziwe. Znamy szczegóły.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Rzecznik rządu potwierdził wiadomości dotyczące powstania szpitala tymczasowego

W niedzielę, 18 października bieżącego roku, w mediach pojawiła się informacja o budowie szpitala tymczasowego dla osób chorych na COVID-19. Internauci nie kryli zaskoczenia tym faktem - placówka miała bowiem pojawić się na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Pierwsze prace rozpoczęły się w piątek. W poniedziałek, 19 października, na stadionie może się pojawić ciężki sprzęt, który zdecydowanie przyspieszy budowę. Obiekt sportowy ma pomieścić od 500 do 1000 pacjentów koronawirusowych. Przy stadionie mają powstać również chłodnie, w których przechowywane będą ciała zmarłych na koronawirusa. Niewykluczone, że pierwsi pacjenci trafią tam jeszcze w tym tygodniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Trwa przygotowywanie instalacji do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów - mówił nieoficjalnie jeden z członków ekipy budowlanej w rozmowie z dziennikarzem portalu TVN24.

Dotychczas informacja na temat budowy szpitala nie została potwierdzona przez przedstawicieli władz. Teraz już wszystko jasne. Z wpisu, który został opublikowany w mediach społecznościowych przez PAP wynika, że polecenie koordynowania budowy tymczasowego polowego szpitala, otrzymał od premiera Mateusza Morawieckiego szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Decyzja została podjęta na spotkaniu, w którym wzięli udział premier, minister zdrowia oraz przedstawiciele kierownictwa Stadionu Narodowego.

- Chcielibyśmy, żeby pierwsze 500 łóżek było gotowych do przyjęcia pacjentów jeszcze pod koniec tego tygodnia - powiedział Michał Dworczyk w porannej rozmowie z Radiem Zet.

- Zasadniczą rolę w przygotowaniach odgrywa szpital MSWiA. Zajmuje się tym też ARM. Jest również decyzja premiera zobowiązująca spółkę "Stadion Narodowy" do włączenia się i przystosowania tego obiektu - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Stanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Podobne szpitale mają powstać w każdym województwie. Można się domyślać, że nieoczekiwane działania rządu zostały zmotywowane tragicznymi wydarzeniami, do których w ostatnich dniach dochodziło na terenie Polski. Wiele szpitali odmawia przyjęcia chorych na COVID-19, motywując swoją decyzję brakiem miejsc. Media dotarły do dramatycznych nagrań z pogotowia, które potwierdzają, że hospitalizacja bywa obecnie utrudniona. Szpitale tymczasowe mają rozwiązać ten problem.

- Do szpitali trafi sprzęt z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych. Mamy magazyny pełne odpowiedniego sprzętu. Nie ma obaw, że czegoś zabraknie - skomentowała osoba związana z Kancelarią Premiera Rady Ministrów w rozmowie z dziennikarzem portalu TVN24.

Rzecznik rządu 1

Rzecznik rządu 2

Rzecznik rządu 3

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Udka pieczone z kapustą wychodzą delikatne, mięciutkie, smakują jak ambrozja. Przepis jest prześwietny
  3. Polsat przekazał smutne informacje całej Polsce. Tragedia, nie żyje Stanisław Kogut, przegrał z koronawirusem
  4. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  5. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  6. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. NASA ogłosiła coś niezwykłego. Już wkrótce na Księżycu "zamontują" internet, prawdziwy przełom

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVN24/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News