rzecznik rządu Polacy szpitale
Pixabay vitalworks
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Rzecznik rządu już dłużej nie ukrywał prawdy. Powiedział właśnie, co czeka Polaków w szpitalach

Rzecznik rządu podczas programu na żywo nie ukrywał już dłużej prawdy. Postanowił zdradzić, co czeka Polaków w szpitalach.

Rzecznik rządu postanowił nie ukrywać już dłużej prawdy. Sytuacja epidemiczna w Polsce z każdym dniem się pogarsza. Podczas programu na żywo zdradził, jak wygląda sytuacja szpitali oraz co czeka Polaków.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Rzecznik rządu zdradził, co czeka Polaków w polskich szpitalach

W dzisiejszym porannym programie "Gość Radia ZET" z Beatą Lubecką rozmawiał rzecznik rządu Piotr Müller. Temat, jaki został poruszony, to kwestia całkowitego lockdownu w Polsce oraz sytuacji polskich szpitali. Dramatycznie zwiększająca się liczba nowych przypadków zachorowań na koronawirusa wzbudza obawy o to, czy nasz system opieki zdrowotnej będzie w stanie temu podołać.

- Co musiałoby się wydarzyć, żeby zarządzić całkowity lockdown? Chodzi o to, w jaki sposób może reagować służba zdrowia. Codziennie na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego patrzymy, jaki jest stopień wykorzystania łóżek i respiratorów. To granica bezpieczeństwa - przyznał rzecznik rządu w Radiu Zet.

Całkowity lockdown to rozwiązanie ostateczne, którego rząd za wszelką cenę nie chce wprowadzić. Zdecydowanie się na taki krok oznaczałoby katastrofalny cios w polską gospodarkę oraz generowanie kolejnych strat opiewających na miliardy złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Jak zapewniał rzecznik, rząd nie chce decydować się na ograniczenia, z jakimi mieliśmy do czynienia wiosną. Przyznał, że raczej nie spodziewa się wprowadzenia tak szerokiego gospodarczego lockdownu, co nie oznacza jednak zapewnienia, że rząd na taki krok się w ostateczności nie zdecyduje. Zwłaszcza że sytuacja polskich szpitali staje się coraz trudniejsza.

- W niektórych województwach sytuacja z respiratorami jest już bardzo trudna - mówił Piotr Müller w rozmowie z Beatą Lubecką. Część szpitali w regionach, gdzie sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna, powoli przestaje sobie radzić. Pandemia natomiast nieustannie przybiera na sile, co wzbudza obawy, iż niedługo respiratorów zabraknie.

- Uruchamiane są respiratory spoza limitu, który jest oficjalnie wykazywany, respiratory używane przy innych procedurach medycznych, a na bieżąco są uzupełniane z ARM - dodał rzecznik rządu. Choć respiratory są na bieżąco uzupełnianie, dalszy rozwój sytuacji epidemicznej wydaje się, co najmniej, niepokojący.

Wiele osób obawia się momentu, w którym w polskich szpitalach zabraknie respiratorów dla pacjentów, którzy będą ich potrzebowali. Co się wówczas stanie? Czy lekarze będą musieli "wybierać" kto otrzyma pomoc, a kto bez niej pozostanie?

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Kiedy zamknięcie fryzjerów i salonów kosmetycznych? Padła jasna deklaracja

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Od kilku tygodni sytuacja epidemiczna w kraju wygląda tragicznie. W ciągu ostatnich dni pękła kolejna bariera i notujemy już wzrosty zachorowań przekraczające 20 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Niewykluczone więc, że rząd w najbliższym czasie wprowadzi kolejne obostrzenia.

Rzecznik rządu zapewnia, że istnieją bardzo małe szanse na to, aby został wprowadzony kolejny całkowity lockdown. Podczas rozmowy z portalem money.pl Jarosław Gowin nie wykluczał jednak opcji, że zostaną wprowadzone surowe zakazy dotyczące regulacji na temat tego, w jakich sytuacjach możemy wychodzić z domu. Na ten moment ograniczenia w przemieszczaniu się dotyczą już osób starszych, a także uczniów.

Rzecznik rządu polskie szpitale

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze spotkanie niemowlęcia z małym buldożkiem. Rodzice wszystko nagrali
  2. Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamięta
  7. Staropolski przepis na kapustę kiszoną z żurawiną ma powalające zalety. Samo zdrowie na talerzu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News