Senat zbuntował się przeciwko PiS!
Anna Maria Guziewska - 26 Października 2018

Senat zbuntował się przeciwko PiS!

Rzecznik Praw Dziecka została wybrany przez Sejm wczoraj. Dziś jednak jej kandydaturę odrzucił Senat. Agnieszka Dudzińska - polska socjolog - od początku wzbudzała wiele kontrowersji w debacie na Wiejskiej. Wielu uważało, że jej dość jednoznaczne poglądy nie pasują do funkcji, którą miała pełnić. Poparł ją jedynie jeden senator.

Nowa Rzecznik Praw Dziecka nie spodobała się Senatowi? Szokująca decyzja

Po ocenionej entuzjastycznie kadencji na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, PiS zaproponował, aby jego działania przejęła Agnieszka Dudzińska. Opozycja i media zauważały, że nie współpracowała w swojej karierze z dziećmi, a jej konserwatywne poglądy mogłyby znacznie uszczuplić merytoryczną pracę nad poprawą losu najmłodszych w kraju. W dzisiejszym głosowaniu w Senacie Dudzińską poparł jedynie jeden senator. Aż 67 było przeciwnym jej kandydaturze a 5 się wstrzymało. Ta nieprawdopodobna różnica między nastrojami polityków Sejmu i Senatu pokazuje, że pomimo zaangażowania Prawa i Sprawiedliwości, kandydatka wzbudza niezwykle skrajne emocje.

Burzliwa kandydatura

Agnieszka Dudzińska 4 października nie została wybrana na stanowisko. Później zgłoszono jej kandydaturę ponownie i 24 października została wybrana na stanowisko. Głosowanie trafiło do Senatu i dziś politycy nie przychylili się do decyzji poprzedników. Dudzińska jest ekspertką do spraw osób niepełnosprawnych. Choć uznana jest za działaczkę pozarządową, nietrudno wskazać, że jej nastroje są mocne związane z tymi, które reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Jest przeciwniczką aborcji i ma dość konserwatywne poglądy. Media jednak zauważają, że jako rzeczniczka wszystkich dzieci, powinna brać pod uwagę wszystkie punkty widzenia. Agnieszka Dudzińska wczoraj odpowiadała na pytania senatorów. Podobno zapewniła o tym, że w przyszłości będzie walczyła o rozpowszechnianie praw dziecka. O szczegółach decyzji Senatu będziemy informować na bieżąco. Prosimy o odświeżanie artykułu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Kaczyński żyje? Szalone teorie spiskowe
  2. Rząd PiS spełnił ostatnią wolę zmarłego posła SLD. "Mąż byłby szczęśliwy"
  3. Wszyscy to przemilczeli po wyborach. PiS ma się z czego cieszyć
agata_duda4Agata Duda ma swoje mroczne sekrety. 10 faktów z jej życia, o których wolałaby, żeby nikt nie wiedziałCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News