Rzecznik Praw Dziecka nagła decyzja wiadomość
Jan BIELECKI/East New
Joanna Szwalikowska - 2 Września 2020

Nagła decyzja Rzecznika Praw Dziecka. Wiadomość właśnie obiegła media

Szokująca wiadomość właśnie obiegła media. Rzecznik Praw Dziecka podjął nagłą decyzję, która wywołała duże oburzenie wśród wielu środowisk. Słowa, które wypowiedział, sprawiły, że opozycja zaczęła nawet ubiegać się o odwołanie go ze stanowiska. W sprawie zabrał głos również Jerzy Owsiak, który w kilku ostrych słowach wyraził, co myśli na temat niewiarygodnych słów rzecznika.

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, skierował w środę zawiadomienie do Prokuratury Krajowej. Jego słowa, które miały uzasadnić podjęcie takiej, a nie innej decyzji, wywołały oburzenie wielu środowisk w Polsce. Opozycja domaga się nawet odwołania go ze stanowiska.

Szkoła, dramat dzieciStało się, uczniowie już w dramatycznej sytuacji. Doniesienia z kraju są niepokojąceCzytaj dalej

Rzecznik Praw Dziecka podjął nagłą decyzję, która wywołała burzę w mediach

Mikołaj Pawlak złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie, które miało dotyczyć możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży środków farmakologicznych. Wspomniane środki miałyby rzekomo wspomagać modyfikację płci osobom małoletnim.

Rzecznik Praw Dziecka uzasadnił swoje zawiadomienie, powołując się na artykuł "Zmień sobie płeć, dzieciaku", który został opublikowany w "Tygodniku Solidarność". Zostało w nim opisane śledztwo dziennikarskie, które miało ujawnić że - na internetowych czatach dla transaktywistów osoby małoletnie – np. 14-letnia dziewczynka – są informowane m.in. o nielegalnych sposobach zdobycia środków hormonalnych mających wpływać na cechy płciowe - czytamy. Według publikacji miała tam również trwać wymiana informacji między innymi o zdjęciach małych dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziewczynka miała dziwne zgrubienie na ręceRodzice zauważyli u 4-letniej córki dziwne zgrubienie na ręce. Lekarze zaczęli operować, nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnegoCzytaj dalej

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka wspomniany artykuł miałby zawierać prawdopodobne informacje dotyczące procederu przestępczego z udziałem dzieci. Pawlak uznał, że rzekome nakłanianie dzieci do zażywania środków farmakologicznych, które wpływają na cechy płciowe, powinno się spotkać z natychmiastową reakcją organów ścigania.

Rzecznik Praw Dziecka podczas rozmowy w TVN24 w programie "Rozmowa Piaseckiego" przedstawił, w jaki sposób - jego zdaniem - prowadzą działalność edukatorzy seksualni w Poznaniu. Według jego relacji, wychwytywane są dzieci rozchwiane oraz zaniedbane, a następnie podają im środki farmakologiczne wspomagające zmianę płci. Podkreślał, że takie sytuacje miały być nawet opisywane w mediach.

Słowa Mikołaja Pawlaka wywołały duże oburzenie w wielu środowiskach. Miasto Poznań z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem domagają się sprostowania, natomiast - według ustaleń Onetu - opozycja chce, by rzecznik został odwołany. Do całej sprawy w krótki wpisie na swoim koncie na Facebooku odniósł się również Jurek Owsiak.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

- Do Rzecznika Praw Dziecka: Po Pana mega idiotycznym wystąpieniu na temat pa>

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o powrót obostrzeń w Polsce
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"

Klan, śmierci gwiazdFatum ciąży nad TVP. Czarna seria śmierci aktorów z "Klanu"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News