Jan Grabiec był gościem programu „Woronicza 17” w TVP Info. Przy okazji tematu kryzysu migracyjnego, powołał się na słowa swojego proboszcza, który miał zachęcać do przyjmowania uchodźców. Ks. Hieronim Średnicki zdementował sugestie Grabca, a rzecznik musiał upokorzyć się w programie na żywo i przyznać do kłamstwa. 

Polityk PO został po raz kolejny zaproszony do programu dwa tygodnie później. Tym razem „Woronicza 17” rozpoczęło się od przypomnienia jego słów o proboszczu. Prowadzący program poinformował o piśmie, jakie spłynęło do TVP od ks. Hieronima Średnickiego.

Proboszcz Legionowa, odciął się od słów Jana Grabca. Zapewnił, że nigdy nie rozmawiał z posłem o uchodźcach.

Zamieszkujący obecnie na terenie parafii, w której jestem proboszczem, poseł PO Jan Grabiec nigdy nie rozmawiał ze mną na temat uchodźców i migrantów. Nigdy też publicznie nie wyrażałem żadnej opinii na ten temat. Powoływanie się na moją opinię (poprzez wskazanie mnie w swojej wypowiedzi przez określenie „mój proboszcz”) jest kłamstwem – napisał Średnicki.

Jan Grabiec potwierdził słowa księdza. Bronił się mówiąc, że dokonał przejęzyczenia i zamiast o proboszczu chciał mówić o prymasie Polaku.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8J2Ij_Nm3Y

 

...

Zobacz również

Zobacz również