Rządzi wielkim polskim miastem. Przyznał, że jest gejem

Rządzi wielkim polskim miastem. Przyznał, że jest gejem Źródło: Fot. Wikipedia (Ludovic Bertron) - Pixabay

Poza postacią Roberta Biedronia trudno było do tej pory znaleźć wśród znanych polskich polityków homoseksualistów, którzy otwarcie przyznają się do swojej orientacji. To się jednak właśnie zmieniło. Działacz, który zawodowo zajmuje się rządzeniem dużym polskim miastem, wyznał właśnie publicznie, że jest gejem i nie zamierza się tego wstydzić.

Szymon Chojnowski, pełniący funkcję wiceprezydenta Świdnicy, otwarcie wyznał mieszkańcom swojego miasta, ale także całej Polski, że jest on homoseksualistą. Jak sam zaznaczył, wyjawienie przez niego bardzo intymnego szczegółu z życia prywatnego nie jest działaniem bezcelowym. - Nawet chyba trudno tu mówić o wielkim "ujawnieniu", bo ujawnić to można jakąś tajemnicę, a u mnie współpracownicy wiedzą, że jestem gejem, przyjaciele i znajomi - wiedzą, rodzina - też wie - stwierdził bardzo szczerze Chojnowski. ZOBACZ TAKŻE: Kultowy aktor „Czterech pancernych” to… GEJ! Ten coming out zszokował Polskę

Odważne wyznanie

Polityk natychmiast zdecydował się także zdradzić, dlaczego podjął decyzję o publicznym wyjawieniu swej orientacji. Nie zrobił tego bowiem dla siebie, a dla innych, którzy być może zdecydują się wkrótce pójść jego śladami. - Tego wywiadu udzielam nie z przyczyn osobistych, tylko społecznych. Chciałbym, by homoseksualność była traktowana jak coś zwyczajnego. Po prostu cecha. Większość ludzi jest heteroseksualna, niektórzy są homo czy biseksualni i tak dalej. Żadna sensacja ani tym bardziej nic negatywnego, raczej coś neutralnego - wyznał Chojnowski. - W mojej pracy homoseksualność ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Nie ma potrzeby nad nią się rozwodzić, ale też nie chcę robić z niej tematu tabu. Nie ukrywam jej ani się jej nie wstydzę. Na niektóre imprezy miejskie, jeśli jest przewidziany udział osób towarzyszących, przychodzę czasem z moim partnerem i nie przedstawiam go jako kuzyna czy kolegi. Przedstawiam go jako mojego partnera - i na nikim nie robi to chyba większego wrażenia - dodał także stanowczo i odważnie wiceprezydent Świdnicy. ZOBACZ TAKŻE: Piaseczny wpadł! Obraził gejów, a oni ujawniają. „To człowiek, który…”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News