Po ponad 1,5 roku rządów Prawa i Sprawiedliwości przyszedł czas sprawdzianu dla rządów Beaty Szydło. Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie wśród Polaków, dotyczące ich stosunku do rządów PO i PiS. Przypominamy jednak, że to tylko sondaż, a do tych należy podchodzić z dużym dystansem.

Instytut Badań Pollster postanowił sprawdzić, czy promowana przez Prawo i Sprawiedliwość „dobra zmiana” faktycznie się przyjęła. Bezrobocie najniższe od lat, program Rodzina 500+ czy lepsza polityka, która ma podwyższyć standard życia w Polsce to rzeczy, o których politycy PiS mówią jednym tchem, jako o swoich zasługach. Jak jednak ocenili ich Polacy?

Wyniki sondażu nie są dobre dla partii Kaczyńskiego. Jak wynika bowiem z badania, więcej Polaków tęskni za władzą Platformy, niż dobrze ocenia władzę PiS. 32% ankietowanych stwierdziło, że rządy PO-PSL były lepsze. Za rządami PiS opowiedziało się natomiast 22% badanych.

Ciekawy jest wynik dla odpowiedzi „tak żyje się za władzy PiS, jak za władzy PO”. Aż 46% badanych stwierdziło, że życie pod rządami Platformy i PiS, mimo różnic, jest w zasadzie takie same.

...

Zobacz również