Tego nie wymyśliłby nawet Stanisław Bareja. Prawo i Sprawiedliwość na czas wizyty Donalda Trumpa usunie pikietę zorganizowaną przez własnych zwolenników.

Przed Sądem Najwyższym nieustannie trwa pikieta zorganizowana przez stowarzyszenie Niezłomni. Biorą w niej także udział działacze Ruchu Kontroli Wyborów oraz Solidarni 2010.

Przed budynkiem powstało miasteczko namiotowe, a na prezentowanych transparentach dostrzec można hasła takie jak: „Sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza”, czy „Polskie, sprzedajne, brudne sądy – skorumpowane mafijne”. Pikieta znajduje się jednak nieopodal Placu Krasińskich, na którym przemawiać ma prezydent Stanów Zjednoczonych.

To właśnie dlatego BOR podlegający polskim władzom wystąpił z prośbą do warszawskiego ratusza o nieprzedłużanie zgody na pikietę. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie chce, by amerykański prezydent widział, że w Polsce mają miejsce tego typu protesty, nawet jeśli organizują je środowiska sprzymierzone z dominującą w Polsce partią.

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również