Ministerstwo Finansów wystosowało wytyczne dla urzędników skarbówek dotyczące prenumerat prasy papierowej. Na liście znalazły się gazety najczęściej krytykujące rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Za wprowadzeniem nowych wytycznych oficjalnie stoi ,,standaryzacja zamówienia publicznego”. W praktyce trudno nie odnieść wrażenia, że mają one jednak na celu wycofanie z urzędów prasy nieprzychylnej obecnej władzy.

Na ,,czarnej liście” znalazły się między innymi: Newsweek, Polityka, Press, Puls Biznesu, a także Wprost. Czytelnicy wymienionych pozycji wykazują, że często pisze się w nich w negatywnym świetle o zmianach podatkowych wprowadzanych przez PiS.

Warto zauważyć, że z podobnym pomysłem dotyczącym selekcji doboru prasy wystąpił inny członek PiS – Andrzej Melak. Domagał się on, by ze stacji Orlen również wycofano gazety krytykujące rząd.

Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości są oburzeni takim obrotem spraw. Ich zdaniem jest to kolejny dowód na dyktaturę, którą próbować ma wprowadzać Jarosław Kaczyński wraz ze swoją świtą.

źródło: http://natemat.pl

...

Zobacz również