Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Wiadomości Pikio - 7 Stycznia 2019

Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana

Rząd PiS wyszedł z inicjatywą tak kontrowersyjną, że niedługo po jej ujawnieniu, zawstydzony premier zapewniał o planach zmiany części jej zapisów. Okazuje się jednak, że były to obietnice fasadowe. Projekt "Wpie*dol plus", jak go przechrzczono, nadal poddawany jest konsultacjom społecznym.

Rząd PiS przyzwyczaił nas do kontrowersyjnych pomysłów. Tym razem ustawodawcy zmierzyć musieli się z tak ogromną falą krytyki, że pod jej naporem w panice rozpoczęli odwrót. Był on jednak, jak się okazuje, nominalny.ZOBACZ FILM NA TEN TEMAT:

Rząd PiS oszukał Polaków?

Przypomnijmy, kontrowersyjny projekt zmian w prawie o przemocy w rodzinie, wywołał ogromne poruszenie. Zgodnie z jego założeniami, pod definicję przemocy domowej podchodzić będzie dopiero... drugie pobicie z rzędu. Innymi słowy, jednorazowe skatowanie członka rodziny, nie będzie zaliczane do tej kategorii. Projekt wyklucza również pojęcie przemocy psychicznej i pozwala na założenie Niebieskiej Karty jedynie w przypadku, gdy zgodzi się na to ofiara przestępstwa. Zapisy te oburzyły tysiące Polek i Polaków. Zmotywowały do działania również gwiazdy, które w swoich social media pozowały z pobitymi twarzami. W końcu, pod naporem krytyki, ugiął się sam Mateusz Morawiecki. Premier zapewniał, że wszystkie wątpliwe elementy projektu zostaną usunięte. Należy jednak wiedzieć, że dokument zamieszczony w wykazie prac legislacyjnych, nie może zostać usunięty na zlecenie prezesa Rady Ministrów. Kontrowersyjny projekt jest w trakcie konsultacji społecznych, które potrwają do końca stycznia. W podobnym położeniu pozostawał od połowy 2017 roku. Zajmowało się nim Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nadzorem Elżbiety Rafalskiej. Wpływ na jego kształt miała organizacja Ordo Iuris, znana z projektu, zakazującego aborcji w każdym przypadku oraz w ostatnim czasie - atakowania posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, za działania mające na celu nagłaśnianie przypadków pedofilii w kościele.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński oszukał całą Polskę. Jego największe kłamstwo legło w gruzach
  2. Alkoholizm w Polsce może dotknąć każdego. Niezależnie od statusu
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News