Emerytka miała ze sceny chwalić rząd, zaczęła jednak mówić o problemie. Zaskoczenie na konwencji PiS

Emerytka miała ze sceny chwalić rząd, zaczęła jednak mówić o problemie. Zaskoczenie na konwencji PiS Źródło: screen: Polskie Radio

Rząd PiS zwiera szeregi i dyscyplinuje się do dalszej pracy. Takie wnioski płyną z dzisiejszej konwencji partii rządzącej. Prezes PiS obiecał na niej m. in. 500 plus na pierwsze dziecko czy trzynaste emerytury. Mało kto spodziewał się, że jedna z prelegentek... skrytykuje system refundacji leków.

Rząd PiS rozpoczął festiwal przedwyborczych obietnic. Tak bowiem odczytywane są dziś słowa lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Mowa o 500 plus, które rząd miałby wypłacać na pierwsze lub jedyne dziecko (bez kryteriów dochodowych), czy system trzynastych emerytur.

Rząd PiS zebrał pochwały na konwencji. Takiego "pstryczka" w partii się jednak nie spodziewali

Okazało się, że nie same sukcesy i obietnice stanowią o dzisiejszej konwencji PiS. Nikt nie był przygotowany na to, że ze sceny popłyną gorzkie słowa pod adresem polskiej służby zdrowia. 

W dalszej części konwencji prelegentem był prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny. W swoim wystąpieniu mówił o sukcesie dobrej zmiany, zestawiając go z rządami PO i PSL, które zapomniały o Polakach, zwłaszcza tych najstarszych. Wsłuchująca się w jego przemówienie emerytka - następna prelegentka - miała mieszane uczucia.

W swoim wystąpieniu nie zdecydowała się na bezgraniczną pochwałę PiS i realizacji programu. Łamiącym się głosem przytoczyła zaskakującą praktykę w systemie refundacji leków. Temat krążył już po sieci, będąc przedmiotem wnikliwej analizy.

- Są zniżki na leki, ale trwa dyskryminacja mężczyzn wobec kobiet. Jak do tej pory prowadzi z Ministerstwem Zdrowia dyskusję i nie przynosi ona wyników. Mam nadzieję, że w końcu to się zmieni. Chodzi o lek Prolia. Dla kobiet kosztuje on 30 zł, dla mężczyzn 900 zł. Maleńka różnica - dodała z ironią, nadmieniając o niewysokich w końcu emeryturach większości polskich seniorów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W opisie czytamy, że lek przepisywany jest na osteoporozę, ale mężczyźni mogą nim leczyć też raka gruczołu krokowego. Niestety, płacąc za to kolosalne pieniądze.

Odbierający głos i zarazem apel kobiety Lucjusz Nadbereżny sprawnie wymknął z sytuacji. Przyznał, że w sprawie służby zdrowia PiS będzie słuchał Polaków i zmieniał sytuację.

- Wiemy jak wiele jest do zrobienia. Trzeba nam zaufać, byśmy mogli rozwiązać te problemy. PiS słucha Polaków - powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Monika Olejnik mieszka w domu Władysława GOMUŁKI?! To prawdziwa rezydencja!
  2. Ile zarabia Sylwia Grzeszczak? Więcej pieniędzy ma tylko Beata Kozidrak!
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  6. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

źródło: YouTube

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News