Rząd PiS musi poradzić sobie obecnie z wieloma trudnościami, które podkopują jego pozycję w kraju. Problemy na arenie międzynarodowej i wewnętrznej potęguje nie dość zadowalający wynik wyborów samorządowych 2018. Z ich powodu do dymisji podał się jeden z regionalnych zarządów partii.

Rząd PiS, choć w wyniku ostatnich wyborów samorządowych nie utracił sejmowej większości, musi mieć na uwadze ich wynik, przygotowując się do walki o reelekcję. Pomimo hucznych zapowiedzi, a nawet gróźb skierowanych pod adresem przeciwników i wyborców, PiS-owi nie udało się wygrać w największych miastach.

Nie wolno jednak zapominać, że partia Kaczyńskiego zwyciężyła w wyborach do sejmików, otrzymując 254 mandaty z 552 mandatów. Zjednoczona Prawica przejęła tym samym 9 na 16 województw (w pozostałych najlepszy wynik uzyskała Koalicja Obywatelska).

Są miejsca, gdzie wynik był na tyle niezadowalający, że doszło do dymisji. Pierwszą z nich złożył zarząd przemyskiego PiS, a jego decyzja została przyjęta przez wyższe struktury partii.

Rząd PiS wciąż musi przekonywać do siebie Polaków

Nie we wszystkich częściach przejętych województw Prawu i Sprawiedliwości udało się osiągnąć sukces. W Przemyślu politycy obozu rządzącego ponieśli sromotną klęskę w wyborach do rady miasta.

PiS wprowadził do niej jedynie cztery osoby, a jego kandydat w wyborach na prezydenta zdobył tylko 25 proc. głosów. W związku z przegraną wczoraj wieczorem na facebookowym profilu Grzegorza Nieradka.

– W dniu 7 listopada br., Zarząd Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu podał się do dymisji. Decyzja została przyjęta. Prezydium Zarządu Okręgowego podjęło uchwałę ustanawiającą Piotra Pilcha pełnomocnikiem Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu – czytamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda pójdzie z narodowcami? Najśmieszniejsze memy przed Marszem Niepodległości

W zdymisjonowanym zarządzie pracowali do tej pory: przewodnicząca Lucyna Podhalicz, sekretarz Przemysław Bukowski, skarbnik Bogumiła Widzisz-Slowak, a także inni członkowie, Wojciech Reszutko, Janusz Hamryszczak, Tomasz Zaleszczyk i Marek Mazurek.

Już w przyszłym roku wybory parlamentarne i do PE

Już za kilka miesięcy Polacy ponownie ruszą do urn. Tym razem by wybrać przedstawicieli do Sejmu i Parlamentu Europejskiego. Ważyć się będą wtedy losy PiS, który liczy na ponowne objęcie rządów w kraju oraz zwiększenie swojej brukselskiej reprezentacji, która pozwoli mu bardziej wpływać na politykę UE (o ile w ogóle).

Wybory samorządowe były swoistym sprawdzianem przed tymi wyborami. PiS pokazał, że może liczyć na spore poparcie, lecz z wyłączeniem dużych i gęsto zaludnionych ośrodków miejskich, w których jego porażka była ogromną motywacją dla opozycji.

Fot. Facebook/Nieradka Grzegorz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły wstrząsające kulisy! Teraz wyborcy rozniosą rząd PiS
  2. Merkel zamarła z wrażenia! Tusk powiedział Orbanowi prawdę w twarz
  3. Lech Wałęsa przeprasza Polaków! Wstrząsające, przełomowe wyznanie
  4. TE ZWIERZĘTA ZABIJAJĄ NAJWIĘCEJ LUDZI. NIE UWIERZYSZ, KTO JEST NA 1. MIEJSCU RANKINGU
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

Czy PiS obejmie rządy w Polsce na następną kadencję?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

źródło: Facebook.pl/Nieradka Grzegorz