Polityka Prawa i Sprawiedliwości opiera się na wprowadzaniu coraz doskonalszych sposobów kontrolowania ważnych dla niego sektorów państwa. Nowy pomysł Ministerstwa Finansów ma oczywiście na celu poprawę ściągalności podatków i kontrolę pracowników.

Rząd planuje wprowadzenie systemu kontroli transportów paliwa za pomocą GPS, czyli sztucznych satelitów krążących wokół Ziemi. Jak informuje wiceminister finansów Marian Banaś, kwestią paru miesięcy jest, kiedy system rozpocznie działanie.

– W tej chwili to jeszcze nie ruszyło. Bardzo intensywne prace trwają nad tym systemem. Ja podejrzewam, że to jest kwestia paru miesięcy. To na pewno poprawi skuteczność, bowiem odciążymy pewną część ludzi […], dużo łatwiej będzie kontrolować poruszanie się pojazdów – powiedział wiceszef MF.

Zaznaczył, że administracja skarbowa otrzyma instrument do lepszego i trafniejszego przeprowadzania kontroli. Odniósł się też do obecnego wzrostu przychodów z VAT. Powiedział, że w najbliższym czasie uda się utrzymać wzrost w tej sferze, głównie dzięki wdrożeniu programu paliwowego i energetycznego. Według niego może to dać zysk w wysokości 5 mld złotych.

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

źródło: tvn24bis.pl

...

Zobacz również