Nie pozwólmy tego zamieść pod dywan! Oto lista największych afer rządu PiS

Nie pozwólmy tego zamieść pod dywan! Oto lista największych afer rządu PiS

Rząd PiS od października 2015 roku zaliczył już klika wpadek i afer. Jesteśmy w trakcie kolejnej związanej z KNF, która jest teraz wyjaśniana. Nie można pozwolić zamieść tego pod dywan, oto lista największych afer rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd PiS nie jest bez skazy i jak każdy zaliczył kilka wpadek i afer. Niektóre z nich są naprawdę wielkie i wciąż wymagają wyjaśnienia. Teraz kolejna afera związana z KNF jest badana i czeka na wyjaśnienie. Czy to będzie ta, która pogrąży ich rząd?

Rząd PiS - afery

Niektóre afery pogrążyły poprzednie rządy. Kadencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej skończyła się na aferze Rywina, koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin została pogrążona przez aferę gruntową, a Platforma przez aferę podsłuchową. Co może pogrążyć Rząd PiS? Wymieńmy te najważniejsze.

1. Afera SKOK

To chyba jedna z największych i najgłośniejszych afer w Polsce XXI wieku. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe przez wiele lat miały sporo za uszami. Ich ojcem założycielem, a zarazem senatorem w parlamencie był Grzegorz Bierecki, który należy do Prawa i Sprawiedliwości. Przez ogromne niedociągnięcia i zaniechania ze strony pracowników i szefostwa część z Kas upadła, a w niektórych dochodziło do skrajnych patologii. SKOK Wołomin miał prawdopodobnie jakieś mafijne powiązania. Starty, jakie zostały naliczone, liczyły 118,5 mln zł. Żeby pokryć straty poszkodowanym trzeba było wypłacić z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego aż 4 miliardy złotych.

2. Afera GetBack

To jedna z ostatnich głośnych afer. Prawdopodobnie przebija ona nawet aferę Amber Gold. Była to spółka windykacyjna, która pod protekcją PiS bardzo szybko urosła, ale również szybko upadła. Spółka straciła w swojej działalności około 2,5 mld zł. GetBack, jako jedna z nielicznych prywatnych firm, zamieszczała swoje reklamy w mediach prorządowych. Te zachęcały inwestorów do zainteresowania się spółką. W ratowanie GetBacku miał zaangażować się sam Kornel Morawiecki, prosząc swojego syna, który jest premierem, o ratowanie spółki.

3. Afera "drugich pensji"

Afera została ujawniona przez posłów Platformy Obywatelskiej. Jest jedną z tych, która bardzo mocno odbiła się w mediach, a obywatele nie mogli jej długo przełknąć. Chodziło o to, że najważniejsi politycy PiS, którzy zajmowali wysokie stanowiska za rządów Beaty Szydło dostało bardzo wysokie premie. 51 osób łącznie otrzymało 1 mln 46 tys. zł. Chociaż było to zgodne z prawem, to bardzo wzburzyło opinię publiczną, gdyż wielu obywateli uważało, że nie należą im się te pieniądze.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

4. Afera z dotowaniem Ojca Rydzyka

Również bardzo głośna afera związana z ojcem redemptorystą Tadeuszem Rydzykiem. Zarządza on wielomilionowym imperium i chociaż nie jest oficjalnie jego to wszyscy doskonale wiedzą, że to on nim steruje. Radio Maryja, Telewizja Trwam, jego własna uczelnia czy termy to tylko część inwestycji ojca dyrektora. Od momentu, kiedy PiS przejęło władzę, Rydzyk dostał od rządu z publicznych pieniędzy ponad 80 milionów złotych. Ma to być nagroda za przychylność wobec władzy i budowanie elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Tych afer było znacznie więcej, ale to właśnie te są najważniejsze i najbardziej zapadły w pamięć obywatelom. Nie można pozwolić na to, by zostały zapomniane i zamiecione pod dywan. Przed nami afera z KNF i czas pokaże jak zostanie rozwiązana.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki w totalnej panice! Znamy szczegóły pilnego spotkania szefów służb
  2. Cyrk i paranoja! Przez amatorkę w SOP wszyscy jesteśmy w NIEBEZPIECZEŃSTWIE
  3. Ujawniono, jak zarabia brat Patryka Jakiego. Możesz go zamówić do swojego domu
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Szczeniak, którego przygarnęli, nie był psem. Wszyscy byli zszokowani
Następny artykuł