Rząd przekazał informacje
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Października 2020

Oficjalnie: rząd wprowadza nowe, ogromne ograniczenia w całej Polsce. Sytuacja jest krytyczna

Rząd wprowadza ważne zmiany, premier Mateusz Morawiecki już wczoraj zapowiedział przekazanie oficjalnych decyzji na piątkowej konferencji prasowej. Sytuacja w kraju jest krytyczna.

Rząd polski od kilku tygodni podejmuje działania w celu ograniczenia dynamicznego rozwoju pandemii w Polsce. Niestety, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem stale rośnie, a dzisiaj padł kolejny rekord dobowego przyrostu przypadków COVID-19. W związku z krytyczna sytuacją w kraju, premier Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję prasową. Przekazano ważne informacje.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Rząd zwołał w piątek pilną konferencję prasową

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. W Polsce padł dzisiaj kolejny rekord dobowego przyrostu liczby osób zakażonych COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 tysiącach nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-COV-2 na terenie naszego kraju.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w piątek resort zdrowia.

W związku z dramatycznym wzrostem liczby nowych zakażonych koronawirusem, polski rząd zapowiedział wczoraj zwołanie pilnej konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 30 października br. po godzinie 15:30. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że weźmie w niej udział również Minister Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Przedstawiciele rządu przekazali ważne informacje podczas pilnej konferencji prasowej

W czwartek szef polskiego rządu zapowiadał, że podczas konferencji przekazane zostaną informacje, dotyczące ostatecznej decyzji w sprawie tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych, a także nowych restrykcji i innych ważnych spraw, dotyczących obecnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Na konferencji prasowej premier Morawiecki przedstawił następujące wiadomości:

 • 31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte (zakaz nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych)
 • seniorzy są proszeni o bezwzględne pozostanie w domach
 • pracownicy administracji publicznej muszą pracować zdalnie, jeśli charakter pracy nie wymaga ich pobytu w jednostce (obecnie dotyczy to okresu najbliższych 2 tygodni)
 • podobny apel premier wystosował do przedsiębiorców i ich pracowników

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Od 24 października br. cały kraj został objęty tzw. czerwoną strefą. Wszyscy mieszkańcy mają m.in. obowiązek noszenia maseczki w miejscach publicznych poza lasami, parkami i zieleńcami. Do tej pory wprowadzono również ograniczenie w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, rozgrywania wydarzeń sportowych oraz zakaz organizowania wesel.

Najlepsze newsy dnia:

 1. Policjanci uratowali 84-latka z pożaru. Wrócili też po jego zwierzęta, wszystkie przeżyły
 2. Wisła Kraków. Najlepszy polski klub początku XXI wieku
 3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
 4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
 5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
 6. Tajemnicze światła na niebie. Tysiące ludzi aż osłupiało. Czy widzieli UFO?
 7. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News