rząd obostrzenia
Pixabay.com jarmoluk
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Media ujawniają plany rządu. Padła data otwarcia galerii handlowych, restauracji i siłowni

Podczas sobotniej koinferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, która odbędzie się 21 listopada, dowiemy się, jakie kolejne kroki zamierza podjąć rząd w walce z epidemią koronawirusa. Media podają już pierwsze doniesienia na temat tego, kiedy dokładnie zostaną otwarte między innymi galerie handlowe czy siłownie. Według informacji Wirtualnej Polski, pierwsze zmiany czekają nas już 30 listopada.

Pandemia koronawirusa oraz dynamicznie zwiększająca się liczba nowych zakażeń koronawirusem sprawiła, że rząd wprowadził szereg obostrzeń w kraju. Wśród nich znalazły się między innymi ograniczenia w działalności galerii i centrów handlowych czy zamknięcie sklepów meblowych. Zmiany zostały wprowadzone 7 listopada i pozostają obowiązujące do 29 listopada.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Media ujawniły plany rządu. Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe?

- Galerie handlowe i sklepy meblowe mają zostać ponownie otwarte 30 listopada - przekazała dziś Wirtualna Polska. Według doniesień mediów po wygaśnięciu obowiązującego rozporządzenia rząd, zdecyduje się na luzowanie obostrzeń. Taka decyzja zadowoliłaby wielu Polaków, ponieważ grudzień jest najważniejszym miesiącem dla sektora handlowego.

Obecne obostrzenia spotkały się z dużą krytyką branży handlowej oraz wielu klientów. Powodem takiego stanu rzeczy było między innymi wprowadzenie zakazu dotyczącego sklepów meblowych na kilka godzin przed ich wejściem w życie oraz brak vacatio legis.

Od kilku dni w mediach pojawiają się pierwsze spekulacje dotyczące stopniowego znoszenia obostrzeń. Już jutro podczas konferencji prasowej dowiemy się, czy faktycznie rząd planuje "odmrażanie gospodarki". Według informacji opublikowanych przez Wirtualną Polskę, proces ten ma się rozpocząć już 30 listopada.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Portal informuje, iż rząd planuje ponowne otwarcie galerii handlowych, w tym sklepów RTV i AGD oraz salonów meblowych. W galeriach handlowych ma obowiązywać limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. Możliwość zrobienia zakupów będzie wymagała zachowania specjalnych rygorów sanitarnych, jak zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust oraz nosa, a także stosowanie środków do dezynfekcji.

- Z naszych informacji wynika, że placówki branży gastronomicznej mogą być otwarte w określonych godzinach. Mówi się o funkcjonowaniu do godziny 19-20. Po tej godzinie nadal można byłoby zamawiać jedzenie i bezpośrednio odbierać je w restauracjach - informowała Wirtualna Polska. Rząd miałby również zapowiedzieć otwarcie siłowni, basenów oraz sal do ćwiczeń.

- Tu też mają być wprowadzone zaostrzone rygory sanitarne dotyczące przebywania osób w zamkniętych pomieszczeniach i korzystania z pływalni - podał portal, informując, iż powyższe zmiany miałyby obowiązywać aż do końca grudnia 2020 roku. Powodem zniesienia obostrzeń miałaby być stabilizacja dziennej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Już od kilku dni utrzymuje się ona bowiem na poziomie 20 tysięcy przypadków.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
 3. Piękna wnuczka Szapołowskiej dorównuje urodą swojej babci. Właśnie trafiły na okładkę popularnego magazynu
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

Jak informuje Radio Zet, rząd Morawieckiego nie jest jednogłośny w sprawie dalszych działań w związku z walką z rozprzestrzenianiem się epidemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski opowiada się za utrzymaniem obecnych rygorów, z kolei pozostali - za ich luzowaniem.

- Dla galerii handlowych okres świąteczny to ok. 30-40 proc. przychodów w całym roku. To również wpływy do budżetu, odmrażanie gospodarki. Przy odpowiedzialnym podejściu do przestrzegania sanitarnych rygorów jesteśmy w stanie wyjść na przeciw przedsiębiorcom - skomentował współpracownik szefa rządu w rozmowie z Wirtualną Polską. Przeciwnikiem dalszych obostrzeń jest również Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister rozwoju, który walczy między innymi o otwarcie sklepów meblowych.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
 3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 4. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
 5. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
 6. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
 7. Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo
 8. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News