Rząd wprowadza nowe przepisy
unsplash.com Timon Studler
Irmina Jach - 20 Października 2020

Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Rząd podjął nieoczekiwaną decyzję o wprowadzenie w życie nowych przepisów. Na antenie jednej z polskich rozgłośni radiowych padła konkretna deklaracja. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, który był gościem audycji, postanowił przerwać milczenie. Wiadomo, co wydarzy się już wkrótce. Wiele osób będzie zaskoczonych.

Rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają usprawnić działanie sektora medycznego w dobie pandemii koronawirusa. Podjęto już pierwsze decyzje, które mają być rozwiązaniem palących problemów. Przed chwilą na antenie Radiowej Jedynki padły jasne deklaracje.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Rząd pracuje nad usprawnieniem działania sektora medycznego

Michał Dworczyk, który był gościem porannej audycji Radiowej Jedynki, zdradził, że głównym celem działań rządu jest aktualnie utrzymanie wydolności systemu zdrowia. Dynamika zachorowań na COVID-19 jest obecnie zatrważająco wysoka, a szpitale nie radzą sobie z olbrzymim obłożeniem. W wielu placówkach brakuje łóżek, na skutek czego karetki godzinami krążą po ulicach, szukając miejsca, która zdecyduje się na przyjęcie pacjenta. Rząd ma zamiar przerwać tę kuriozalną sytuację.

- Dziś Sejm będzie pracował nad ustawą, która wprowadzi szereg usprawnień i ułatwień jeśli chodzi o pracę personelu medycznego - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - zapowiedział Michał Dworczyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Szef Kancelarii KPRM postanowił odnieść się do zarzutów, jakoby personel medyczny obsługiwał obecnie tylko pacjentów chorych na COVID-19. Nie jest tajemnicą, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni nie są wystarczająco liczną grupą i obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, muszą pracować ponad siły, by pomóc zarażonym osobom. Decyzje, które podjęto w ostatnich dniach, mają pomóc w znalezieniu dodatkowych rąk do pracy.

- Trzeba jasno i uczciwie powiedzieć, że personelu medycznego w Polsce jest za mało i to nie jest stan, który da się zmienić w krótkim czasie (...). Wprowadzamy przepisy, które pozwolą łatwiej wykonywać zawód personelowi medycznemu z krajów poza UE, wprowadzamy też szereg innych rozwiązań, dzięki którym mamy nadzieję, dostępność personelu medycznego w polskich szpitalach nieco się zwiększy - mówił szef KPRM.

Dzisiaj grzeje: 1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia? Wiemy, które restrykcje mogą zostać rozszerzone

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Przedstawiciel rządu postanowił także zdradzić, jak wyglądają realia związane z budową szpitala tymczasowego na terenie warszawskiego Stadionu Narodowego. Rozwiązanie ma być receptą na duże obłożenie stołecznych placówek medycznych. Jeszcze w tym tygodniu na terenie obiektu sportowego ma pojawić się od 500 do 1000 dodatkowych łóżek dla chorych. Według przewidywań specjalistów już wkrótce, przy utrzymaniu obecnej dynamiki pandemii, zabraknie miejsc przy respiratorach. Rząd robi co może, by zapobiec tak skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Mimo że pomysł budowy szpitala na stadionie wydaje się racjonalny, Polacy nie kryli zaniepokojenia dotyczącego personelu medycznego. Michał Dworczyk postanowił jednak rozwiać wątpliwości społeczeństwa - nie brakuje chętnych do pracy.

- Jest już blisko 100 zgłoszeń od pielęgniarek i ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu na Stadionie Narodowym. Zgłaszają się też firmy, które chcą użyczyć urządzenia medyczne na potrzeby tymczasowych szpitali - zdradził.

Rząd podjął decyzje

Rząd podjął decyzje2

Rząd podjął decyzje3

Źródło: twitter.com/RadiowaJedynka/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  2. Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny termin
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  7. Elżbieta odmłodniała o 10 lat, wszystko dzięki kuracji cudownym sokiem z buraków. Teraz z każdym dzieli się swoim zachwytem
     
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radiowa Jedynka

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News