Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą Źródło: Pexels/Kaspars

Epidemia koronawirusa wiąże się z licznymi nakazami i zakazami. Jednym z nich był nakaz noszenia maseczek w restauracjach.

Rząd wprowadza w życie trzeci etap odmrażania gospodarki. Od dziś będą otwarte restauracje, puby, bary i inne lokale gastronomiczne. Wszystkie miejsca mają obowiązek pracowania w ściśle określonym reżimie sanitarnym. Nowe zasady nie obowiązują jednak lokali samoobsługowych, które nadal pozostaną zamknięte. Niedawno informowaliśmy o innych zmianach zapowiedzianych przez rząd w związku z walką z koronawirusem - w zeszłym tygodniu informował nas o nich minister Szumowski. 

Rząd zmienił rozporządzenie dla lokali gastronomicznych

W opublikowanym w czwartek projekcie przewidziano noszenie maseczek we wszystkich punktach usługowych wymienionych w założeniach trzeciego etapu - w tym także w restauracjach i barach. 

Rozporządzenie dotyczące otwarcia lokali gastronomicznych w ostatniej chwili uległo zmianie - na mocy zmian klienci nie będą musieli nosić maseczek i rękawiczek. Zrezygnowano również z pomiarów temperatury. Tymczasowe zniesienie nakazu noszenia maseczek dotyczy klientów zajmujących miejsca siedzące i będących w trakcie konsumpcji posiłku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rząd rezygnuje z części obostrzeń 

– Częściowo otwieramy także restauracje, kawiarnie i bary. Oczywiście przy zachowaniu podwyższonych wymogów sanitarnych. Zachęcamy do wystawiania stolików na zewnątrz do ogródków restauracyjnych, wszędzie tam, gdzie to możliwe – powiedział przed tygodniem Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyt w lokalach gastronomicznych należy przestrzegać konkretnych zasad. Klientów obowiązują dwumetrowe odstępy w kolejce przed lokalem i dezynfekcja rąk po wejściu na jego teren. Dodatki takie jak serwetki będą wydawane przez obsługę wraz z zamówionym posiłkiem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie

2. Minister Zdrowia zabrał głos. Padły deklaracje, które mogą wkrótce zmienić naszą codzienność

Więcej wymogów spełnić muszą właściciele oraz obsługa lokalu. Obowiązuje limit osób w lokalu (1 osoba na 4m2), dezynfekcja stolików po każdym kliencie, zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy stolikami, zachowanie dystansu od klientów i dostarczanie zamówień na tacach. Obsługa i kucharze nie mogą także zrezygnować z noszenia rękawiczek i maseczek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące
  2. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi
  3. Mało kto wie, czym się zajmuje urocza Kasia z "13 posterunku". Kto by pomyślał, że zdecyduje się na podobny krok
  4. Chora kobieta zaparkowała na miejscu dla inwalidy. Wróciła i za wycieraczką znalazła notatkę, treść przechodzi ludzkie pojęcie
  5. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  6. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News