Rząd - ocena walki z pandemią
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Aneta Wasilewska - 14 Września 2020

Jak oceniasz walkę polskiego rządu z pandemią koronawirusa?

Rząd w marcu bieżącego roku rozpoczął walkę z koronawirusem, która nadal się nie zakończyła. Obecnie trwają przygotowania do "drugiej fali", jaka ma nastąpić na jesieni. Czy waszym zdaniem działania, jakie zostały podjęte w ostatnich miesiącach, świadczą o sukcesie rządzących, czy raczej o dotkliwej porażce? Jak oceniacie walkę z COVID-19 w Polsce?

Gdy pandemia koronawirusa dotarła do Polski, nagle wszystko uległo zmianie. Pojawiające się doniesienia zza granicy sprawiły, że przede wszystkim ministerstwo zdrowia i sanepid zostali postawieni na nogi. To od podejmowanych przez nich decyzji zależało, jak Polska "przeżyje" epidemię.

Przedstawiciele rządu od marca zaczęli wprowadzać obostrzenia, zamykając szkoły, zalecając pracę z domu. Na twarzach Polaków pojawiły się maseczki, a na dłoniach rękawiczki ochronne. Zaczął nas obowiązywać bezpieczny dystans. Doszło do pełnego lockdownu. Rząd po najcięższym czasie przyszedł do "rozmrażania gospodarki", by Polacy mogli wrócić do pracy, korzystać z wyjścia do restauracji, czy już w końcowych falach pojawiać się na przyjęciach weselnych. W międzyczasie odbyły się wybory prezydenckie, dziennie notowano ponad 900 przypadków nowych zakażeń i uczniowie wrócili do szkół.

Dzisiaj grzeje:

1. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Minister Zdrowia właśnie ogłosił, chodzi o zamknięcie szkół. Wszystko jest już jasne

Dziś rząd szykuje się do walki z tym, co ma nadejść, gdy w Polsce pojawi się "druga fala" epidemii COVID-19. Waszym zdaniem wszystkie działania, które podejmowane były od marca i które są podejmowane dziś, świadczą o tym, że rządzący poradzili sobie z niespotykaną dotąd sytuacją? Jak ocenisz walkę polskiego rządu z pandemią koronawirusa?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne sceny w "Rolnik szuka żony". Prowadząca nie wytrzymała "popisów" uczestnika
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. W jego życiu pojawiła się nowa kobieta. Danuta Martyniuk musiała przerwać milczenie, jest bardzo ostro
  4. Bardzo smutne, przecież Viki ma dopiero 13 lat. Ujawniono treść wiadomości, jakie dostała
  5. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano
  6. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News