Rząd PiS wybuduje kapliczkę w środku puszczy. Zapłacimy za nią pół miliona

Rząd PiS wybuduje kapliczkę w środku puszczy. Zapłacimy za nią pół miliona Źródło: screenshot/TVP Info

Rząd PiS wielokrotnie zaskakiwał Polaków niektórymi pomysłami, ten najnowszy jednak budzi wyjątkowo dużo kontrowersji. Politycy postanowili zainwestować ogromne pieniądze w budowę kaplicy w samym środku puszczy. Zdania na ten temat są wyjątkowo mocno podzielone.

Obecny rząd często zaskakuje wyborców niektórymi decyzjami, jak reforma edukacji czy 13. emerytura. Zazwyczaj ruchy PiS budzą wiele emocji, jednak nie tyle, co najnowszy pomysł na postawienie kaplicy. Być może ten projekt spotkałby się z większym uznaniem ze strony społeczeństwa, gdyby nie wybór lokacji oraz astronomiczna suma inwestycji. 

Rząd chce zbudować kapliczkę w puszczy. Przedstawiono kontrowersyjny projekt

Pomysł rządu został przedstawiony na oficjalnym profilu na Facebooku grupy "Nasze lasy", tworzonej przez ekologów. Dotarli oni do dokumentów, które zdradzają szczegóły budowy kaplicy. Szokować może wybór miejsca, bowiem politycy upatrzyli sobie sam środek puszczy.

-  Lasy Państwowe za prawie pół miniona zł zbudują kaplicę w Puszczy Niepołomickiej. Dotarliśmy do szczegółów przedsięwzięcia. Budynek stanie na polanie Poszyna w centrum puszczy. Wzajemnie pochwalne pisma za inicjatywę wydania publicznych pieniędzy na kaplicę krążą już od roku - napisali.

Jak informują ekolodzy, 11 czerwca miała się odbyć Regionalna Narada Leśników RDLP Kraków połączona z mszami dziękczynnymi i prośbami o powodzenie budowy. Na uroczystościach był obecny arcybiskup Marek Jędraszewski oraz najważniejsi leśnicy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób nie pochwala planu rządu. Woleliby te pieniądze przekazać na coś innego

Budowa kaplicy za pół miliona oburzyła wielu Polaków. W sieci pojawia się mnóstwo głosów, które pokazują inne możliwości wykorzystania tych pieniędzy. Często przewija się temat nauczycieli czy niepełnosprawnych oraz służby zdrowia.

- Nie ma pieniędzy dla nauczycieli, brakuje leków? Co z tego, Lasy Państwowe chcą wybudować w Puszczy Niepołomickiej kaplicę za 400 000 zł - napisała oburzona internautka.

-  Bo przecież nie ma na co wydawać publicznych pieniędzy, lepiej postawić kaplicę za 400 000 zł w środku puszczy. Rząd PiS służy Kościołowi, zamiast społeczeństwu - ocenił Łukasz Kubiak z SLD.

- Państwo może nie mieć pieniędzy na oświatę lub ochronę zdrowia, natomiast na cele religijne pieniądze znajdą się zawsze – sojusz z Kościołem ma swoją cenę - stwierdził filozof Jerzy Bakłażec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  4. Oto gdzie pochowano Annę Przybylską. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News