Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu

Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu Źródło: Pikio.pl

Rząd zdecydował się na podjęcie niespodziewanej decyzji, nie ma już odwrotu. Nagła zmiana będzie obowiązywała od wtorku, 8 września bieżącego roku. Rozwiązanie, które zaproponowano, zrewolucjonizuje polskie szkolnictwo. Wiemy, co się zmieni. To ważna informacja dla uczniów i i ich opiekunów. Warto się z nią zapoznać.

Rząd zdecydował się na wydanie nowych rozporządzeń dotyczących szkolnictwa. Najnowsze rozporządzenia mają na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom bezpieczeństwa w czasach pandemii koronawirusa. Zmiany będą obowiązywały już od wtorku, 8 września. Warto się do nich przygotować. To niejedyna decyzja, którą Dariusz Piontkowski ogłosił w ostatnim czasie.

Rząd podjął niespodziewaną decyzję w sprawie szkolnictwa

Rząd w poniedziałek, po podpisaniu rozporządzenia przez Ministra Edukacji, Dariusza Piontkowskiego, uzupełnił Dziennik Ustaw. Pojawiła się w nim nowelizacja w sprawie indywidualnego, obowiązkowego, rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży. Zmiany zostały uargumentowane kwestią bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli w czasach pandemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Konieczność nowelizacji rozporządzenia wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom objętym indywidualnym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dzieciom i młodzieży objętych indywidualnym nauczaniem. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nadal pozostaje ogłoszony stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zatem aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju może zagrażać ich zdrowiu - zapisano w uzasadnieniach do projektów nowelizacji.

Zgodnie z decyzją rządu, w roku szkolnym 2020/2021 zajęcia indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania nie będą musiały wiązać się z bezpośrednim kontaktem pedagoga i podopiecznego placówki edukacyjnej. Indywidualne decyzje będą rozpatrywane na podstawie wniosku, do którego złożenia są zobowiązani dyrektorzy szkół, pełnoletni uczniowie bądź rodzice lub opiekunowie dziecka.

- Wprowadzenie takiego rozwiązania umożliwi dyrektorowi przedszkola lub szkoły zorganizowanie ww. zajęć np. z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Należy przy tym podkreślić, że w przypadku zorganizowania zajęć w wyżej wymieniony sposób zajęcia te nadal będą musiały odbywać się w indywidualnym kontakcie nauczyciela lub nauczycieli z dzieckiem lub uczniem - czytamy w rozporządzeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaznacza, że wprowadzona nowelizacja umożliwi między innymi zorganizowanie wszystkich zajęć indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego lub zajęć indywidualnego nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub zorganizowanie tych zajęć w wersji mieszanej, czyli częściowo zdalnie i stacjonarnie. Sposób organizacji będzie niezależny od aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Zajęcia będą mogły oczywiście być prowadzone także tak, jak do tej pory, wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Wyrazista i rozgrzewająca surówka, nic nie smakuje lepiej do dań mięsnych. Niebywale zdrowy dodatek, wszystko za sprawą wyjątkowego składnika

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News