Rząd zmienił zdanie
Pikio.pl
Irmina Jach - 7 Listopada 2020

Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś

Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję w sprawie obostrzeń sanitarnych, które obowiązują od soboty, 7 listopada. Zmiany zostały wprowadzone bez żadnego ostrzeżenia i wiedzy większości Polaków. Najnowsze restrykcje dotyczą przede wszystkim obowiązku zasłaniania nosa i ust przez pewną grupę obywateli naszego kraju. Wiemy, co się wydarzyło.

Rząd zmienił zdanie na temat maseczek ochronnych. Wprowadzone bez uprzedzenia zmiany dotkną przede wszystkim kierowców. Chodzi o konieczność zasłaniania ust i nosa w pojazdach. Wiele osób będzie zadowolonych z nowelizacji przepisów.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Rząd zmienił zdanie na temat maseczek ochronnych

Obostrzenia, które zostały wprowadzone w minionych tygodniach ze względu na niekorzystną sytuację epidemiologiczną, budził dużą irytację wśród Polaków. Ograniczenia dotyczące podróżowania pojazdami wprowadzone przez rząd wydawały się być niedopracowane i niepotrzebne. Tak było między innymi w przypadku limitu osób, które mogą jednocześnie podróżować samochodem.

Autorzy przepisu, chcąc zabiec transportowi zbiorowemu organizowanemu przez prywatnych właścicieli busów, stworzyli przepis, który godził we wszystkich kierowców. Od wtorku, 3 listopada, prowadzący samochody byli zobowiązani do przestrzegania następującej reguły:

- Do odwołania, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących - brzmi zapis.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zakaz dotyczył wszystkich pojazdów, które mogą przewozić jednocześnie od ośmiu do dziewięciu osób. Od wtorku mogły nimi jeździć zaledwie cztery osoby. Ograniczenie nie dotyczyło osób, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Duże rodziny nie miały więc powodów do zmartwień.

- Ograniczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie stosuje się w odniesieniu do pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, którym poruszają się osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie - uściślono.

Obostrzenie zostało wprowadzone przede wszystkim z myślą o prywatnych przewoźnikach, ale niedostateczne dopracowanie sprawiło, że doszło do absurdalnej sytuacji. Osoby, które na co dzień, w celach prywatnych, są posiadaczami małych busów, musieli przestrzegać ograniczeń, które nie obowiązywały w samochodach osobowych.

Kontrowersyjny przepis został uściślony w ostatniej chwili. Obecnie możemy przeczytać w nim, że: "obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: pojazdu samochodowego, z wyłączeniem pojazdów samochodowych będących środkami publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w ust. 1 pkt 1".

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Niepokojące, Piotr Kraśko odejdzie z ”Faktów TVN”? Media obiegła wiadomość o jego dzieciach

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Ograniczenie nie będzie miało zastosowania również w przypadku pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Ochrony Kolei, a także w stosunku do pojazdów, które przewożą pacjentów lub zawodników sportowych.

Maseczki w pojazdach są obecnie konieczne jedynie w transporcie publicznym. Jadąc autem, nawet w towarzystwie osób, które nie zamieszkują tego samego gospodarstwa domowego, pasażerowie muszą mieć je na sobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związku
  2. Wyciekło intymne nagranie gwiazdy sportu. Leży w łóżku bez ubrań, trener reprezentacji jest wściekły
  3. Szpitale zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia treść tajemniczego pisma
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć
  7. Uwielbiana wokalistka Ich Troje poświęca się teraz szlachetnemu zajęciu. Z sentymentem wspominamy Justynę Majkowską

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Auto Świat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News