Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo

Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo Źródło: Pikio.pl

Rząd do ostatniej chwili zwlekał z ogłoszeniem swojej decyzji. Prowadzone były rozmowy, w czasie których proszono o opinię ekspertów. Teraz to już pewne. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało ważną informację i jednocześnie podkreśliło, że decyzja ta została podjęta po długich konsultacjach, na których stwierdzono, iż niebezpieczeństwo jest zbyt duże.

Rząd nie ma obecnie łatwego zadania. Wzrost zachorowań oraz coraz powszechniejsze lekceważenie wprowadzonych przez rząd rozwiązań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa przysporzyło wiele pracy. Jednocześnie toczyły się zakulisowe dyskusje dotyczące ważnego wydarzenia. 

Rząd w trakcie rozmów doszedł do wniosku, że organizacja wydarzenia jest zbyt niebezpieczna

Rząd podjął nagłą decyzję - wprowadzono zakaz organizacji defilady wojskowej. O decyzji, jaka zapadła w trakcje konsultacji, poinformował resort obrony narodowej. Pytanie PAP czy tegoroczne obchody odbędą się pomimo panującej w kraju epidemii przez jakiś czas pozostawało bez odpowiedzi, lecz teraz wszystko jest już jasne.

- Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej - przekazał MON odnosząc się do pytania dziennikarzy. Jednocześnie przekazano powody, jakie kierowały rządzącymi i co zaważyło na tym, że całkowicie zrezygnowano z organizacji, a nie tylko zmodyfikowanie formuły oraz wprowadzenie reżimu sanitarnego w trakcie wydarzenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MON oficjalnie potwierdził zakaz

- Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tys. osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem - cytuje informacje napływające z MON serwis Onet. Zanim zrezygnowano jednak z tradycyjnego przedsięwzięcia rząd zebrał się i dokładnie przeanalizował całą sytuację. Według wiadomości pojawiających się w mediach na spotkaniu z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem, na temat defilady z okazji setnej rocznicy bitwy warszawskiej, rozmawiali prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przedstawiciele służb sanitarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre doniesienia o Franciszku Pieczce. Trudno powstrzymać żal, przygnębiające słowa aktora

2. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Nie zrezygnowano jednak z organizacji obchodów

Choć defilada nie się nie odbędzie, to nie została zupełnie odwołana. Oficjalnie przeniesiono ja na inny termin z zastrzeżeniem, że zostanie zorganizowana wtedy, gdy nie będzie stanowiła zagrożenia dla uczestników. Inne zaplanowane obchody setnej rocznicy bitwy warszawskiej odbędą się zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Tutaj rząd nie zdecydował się na rekomendację zrezygnowania z innych form uczczenia pamięci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  2. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku
  3. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  4. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  5. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News