Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary

Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary Źródło: pikio.pl

Rząd zapowiedział przygotowanie pakietu legislacyjnych zmian, które będą umożliwiać regionalizację obostrzeń na wielu poziomach. Wiadomo już, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie. 

Rząd na bieżąco monitoruje to, co dzieje się w kraju w związku z pandemią koronawirusa. Nowe rekordowe przypadki zakażeń, jakie pojawiały się w ostatnich dniach, sprawiły, że planowane jest wprowadzenie w życie wielu zmian. O propozycjach, jakie niedługo pojawią się w prawie, opowiedział w rozmowie "Jeden na jeden" w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller. Co się zmieni? 

Rząd zapowiada kilkukrotnie wyższe kary

- Chcemy też doprecyzować kwestie sankcji finansowych dla przedsiębiorstw, które nie przestrzegają warunków sanitarnych. W tej chwili przygotowujemy pakiet zmian legislacyjnych po to, aby w rozporządzeniach poszczególnych, być może w ustawach dokonać kilku korekt, które umożliwiają regionalizację obostrzeń na wielu poziomach - przekazał Piotr Mueller. 

Co więcej, Piotr Mueller zapowiedział, że kary będą dużo wyższe niż dziś. Restauratorzy, przedsiębiorcy i osoby, jakie organizują imprezy masowe, będą karane, gdy złamią obowiązujące rozporządzenia lub nie dostosują się do zasad reżimu sanitarnego. Zgodnie ze słowami Muellera kary muszą zostać zwiększone, ponieważ zasady nie są przestrzegane. 

- Mówimy o generalnym podwyższeniu sankcji dla podmiotów, takich jak przedsiębiorcy, restauratorzy, czy kogoś, kto przeprowadza imprezy masowe, których nie powinien przeprowadzać. Kilkukrotność tego, co jest w tej chwili, w związku z tym, że widzimy, że wiele podmiotów tych sankcji nie przestrzega - zaznaczył. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rząd wprowadzi regionalizację obostrzeń

Rząd planuje także wprowadzić regionalizację obostrzeń. Co będzie oznaczać to w praktyce? Liczba osób, jakie jednocześnie mogą przebywać w sklepie, restauracji czy nawet w szkole, będzie regulowana w zależności od liczby zachorowań. 
 
- Z jednej strony regionalizację obostrzeń, czyli liczby osób, która przebywa w restauracji, która przebywa w sklepie oraz poszczególnych sankcji w tym zakresie, ale również, chociażby regionalizację funkcjonowania szkół, bo to jest wariant, który jest brany pod uwagę i musimy mieć podstawy prawne do tego, żeby faktycznie taki wariant przyjąć. Gdy nie ma zachorowań powyżej jakiegoś poziomu w danym powiecie, to szkoła funkcjonuje normalnie, jeżeli ten poziom się zwiększa, to wtedy następuje ograniczenie funkcjonowania szkoły - przekazał. 

W rozmowie poruszona została także kwestia tego, jak dokładnie regionalizacja obostrzeń miałaby wyglądać. Rząd już zaplanował posiedzenie, by ustalić, jak będzie wyglądało to w praktyce. 

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. Rząd właśnie potwierdził. Wspaniałe wiadomości dla emerytów
3. Fatalne wieści z samego rana. Nie żyje polska bohaterka

- W tej chwili mamy posiedzenie Sejmu zaplanowane na ten tydzień. W tej chwili są ostatnie analizy, w związku z tym, jeżeli będzie taka potrzeba, wtedy korekta będzie dokonana w formie ustawy, natomiast być może wystarczą zmiany w rozporządzeniu - przekazał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Justyna Żyła pochwaliła się nowym chłopakiem. Szybko usunęła swój wpis, ale w sieci nic nie ginie, wszystko wyszło na jaw
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Zanim podjedziesz na stację znanego operatora lepiej zastanów się dwa razy. Kwoty opłat porażają
  8. Nigdy nie wyrzucaj obierków z ogórka. Zrobisz z nich obłędną miksturę, która przyda się w kuchni
  9. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany

Źródło: TVN 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News