Rząd
Flickr.com Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 3 Maja 2020

Ogromna zmiana w ostatniej chwili. Rząd nagle podjął decyzję, która ucieszy miliony Polaków

Rząd w ostatniej chwili wprowadził zmiany w rozporządzeniu, które ma wejść w życie już w poniedziałek. W związku z projektem odmrażania gospodarki i braku znacznego wzrostu po zdjęciu ostatnich ograniczeń, podjęto decyzję o wejściu w kolejny etap "powrotu do normalności" od 4 maja. Choć zakres zmian był znany od tygodnia, w ostatniej chwili podjęto kroki, które doprowadziły do zdjęcia większej ilości przepisów.

Rząd zajmuje się obecnie odmrażaniem gospodarki. Po długim etapie izolacji, w którym gospodarka została w dużej mierze wstrzymana, doszliśmy do momentu, gdzie dalsza stagnacja, może grozić poważną zapaścią. Wygląda na to, że od poniedziałku dostaniemy więcej nowych wolności, niż do tej pory się spodziewaliśmy. W ostatniej chwili wprowadzono zmiany.

Rząd zdecydował się na zmiany w ostatniej chwili

Jak poinformował wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, w sprawie kolejnego etapu odmrażania gospodarki, resort otrzymał 2400 uwag. W związku z tym zdecydowano się przed 4 maja dodać w rozporządzeniu 3 dodatkowe zapisy. Dzięki temu obywatele dostaną więcej swobody, tuż przed wyborami prezydenckimi.

Nagranie morderstwa PaulinyZrobił Paulinie nieludzkie rzeczy. Na jego komputerze znaleziono porażające nagranie, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Przede wszystkim, zostały zniesione obowiązkowe odstępy 2 metrów pomiędzy osobami, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Przepis wywołał wcześniej sporo kontrowersji, twierdzono, że w przypadku mieszkańców jednego lokalu, jest całkowicie bezcelowy. Oczywiście w przypadku osób, które nie mieszkają razem, dystans dalej obowiązuje.

Kolejne zmiany wprowadzone przez resort zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Drugą zmianą jest otworzenie wysp w centrach handlowych. Zgodnie z początkowym rozporządzeniem, mimo otwarcia galerii, miały one pozostać zamknięte. Zaprotestował Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, twierdząc, że zakaz handlu detalicznego i sprzedaży usług jest bezzasadny. W związku z tym resort przyjął zmiany w rozporządzeniu. Oczywiście ich otwarcie będzie związane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

Kolejna kwestia dotyczy specyficznych obiektów sportowych, jakimi są stadniny konne. Jak podał Janusz Cieszyński, będą one otwarte, pod warunkiem zachowania limitu osób przebywających na ich terenie. Ponadto osoby jeżdżące konno nie będą musiały nosić maseczek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające doniesienia służb specjalnych. Chiny mogły ukrywać prawdę o wirusie z Wuhan
  2. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  3. Uczelnia przekazała smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiany ksiądz
  4. Zbigniew Cybulski zginął pod kołami pociągu. Żona się załamała, najgorsze wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora
  5. Tadeusz Rydzyk pójdzie na emeryturę? Jest oficjalne stanowisko, wielu będzie zdumionych
  6. Rewolucyjny przepis na gołąbki. Dużo szybszy od tradycyjnego, idealny dla zapracowanych

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News