Lider .Nowoczesnej ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego, co czyni po raz kolejny w tej kadencji Sejmu. Tym razem poszło o obchody 6. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Katastrofa Smoleńska wciąż dzieli. Jedni uważają, że mogło dojść do zamachu, drudzy, że był to nieszczęśliwy wypadek, na który złożyło się kilka czynników, a jeszcze inni, że nie wiadomo tak naprawdę jak do katastrofy doszło.

Ryszard Petru mocno odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego mówiąc, że niedzielne słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości to nawoływanie do nienawiści. ”Więcej było agresji niż pojednania” – dodał Petru.

Przypomnijmy, że podczas wczorajszych obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezydent Andrzej Duda apelował o wzajemne wybaczenie. Po kilku godzinach do głosu doszedł Jarosław Kaczyński, który powiedział, że przebaczenie jest potrzebne, jednak po przyznaniu się do winy i wymierzeniu stosownej kary. Wg prezesa PiS za tragedię – moralnie – odpowiada rząd Donalda Tuska.

Petru zironizował wypowiedź Kaczyńskiego: ”Powiem szczerze, że jak słyszę słowa o tym, że jak musi być przebaczenie, to musi być kara, to dobrze wiemy, że jak musi być kara, to wcześniej musiała być zbrodnia. Jak rozumiem, zbrodniarzy ma dostarczyć minister Ziobro i minister Macierewicz’‚.

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wiadomosci.onet.pl

...

Zobacz również