Majątek ojca dyrektora. Ile zarabia ksiądz Rydzyk?

Majątek ojca dyrektora. Ile zarabia ksiądz Rydzyk? Źródło: youtube.com/ Radio Maryja

Rydzyk - zarobki kontrowersyjnego redemptorysty budzą wielkie zainteresowanie, przede wszystkim wśród jego przeciwników. Wciąż doszukują się oni milionów na koncie i luksusowych samochodów w garażu. Czy wszystkie plotki na jego temat znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Rydzyk - zarobki toruńskiego zakonnika znacznie się różnią od tego, co by chcieli zobaczyć na jego koncie przeciwnicy Radia Maryja i jego samego. Otóż oficjalne źródła mówią o 1,5 tys. złotych miesięcznie, tyle co miesiąc wpływa na prywatne konto Ojca Dyrektora z racji posady w swojej szkole. 

Zarobki prezesa Fundacji Lux Veritatis wyszły na jaw w związku z procesem sądowym za nielegalne prowadzenie zbiórki pieniędzy. Okazało się wtedy, że wynagrodzenie zakonnika jest wolne od potrąceń i nie można było przeprowadzić egzekucji. Ostatecznie pieniądze wpłaciła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Sobecka.

Duchowny oficjalnie nie posiada żadnego majątku i żyje skromnie wraz z innymi braćmi. Powiązane jest to ściśle ze ślubami ubóstwa, które składał, wstępując do redemptorystów.

 - W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk - zarobki fundacji sięgają niebotycznych kwot

Jego majątek nie wynosi wiele, tego samego nie możemy jednak powiedzieć o fundacji zarządzanej przez zakonnika, którą przeciwnicy duchownego uważają za jego "nieoficjalne źródła dochodu". Według najnowszych wyliczeń Fundacja Lux Veritatis zarabia kosmiczne pieniądze, których największy wpływ wcale nie pochodzi z działalności gospodarczej, a z darowizn od ludzi.

 - Przychody osiągnięte od 1 stycznia do 31 grudnia urosły w porównaniu do ubiegłych lat. Lux Veritatis osiągnęła 39,4 mln zł przychodu. To o około 700 tys. zł więcej niż rok wcześniej - możemy przeczytać na money.pl.

Zysk organizacji wyniósł dokładnie 3 329 311,79 zł. To ogromny sukces w stosunku do poprzedniego roku, w 2017 ich zyski drastycznie spadły i wynosiły zaledwie 1,5 mln, jednak wciąż darowizny od słuchaczy stanowiły największą część wpływów.

  1. Magdalena Górska: Aktorka Pierwszej Miłości skrywa wiele tajemnic
  2. Andrzej Grabowski: majątek, aktor, ile ma lat, rodzina, odchudzanie
  3. Grażyna Wolszczak: Mąż aktorki zmarł nagle lata temu, syn to jego odbicie
  4. Agnieszka Włodarczyk: Wiek aktorki zdumiewa, wygląda o wiele młodziej
  5. Emilia Krakowska: Wiek aktorki zaskakuje, nie wygląda na swoje lata
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News