Za te słowa podpalą mu dom. Groza i furia podczas kazania Rydzyka

Za te słowa podpalą mu dom. Groza i furia podczas kazania Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk po raz kolejny znalazł się na językach całej Polski. Słowa, które duchowny wypowiedział na Jasnej Górze, obiegły dziś wszystkie największe media. Warto zaznaczyć, że opinia zakonnika rozwścieczyła przede wszystkim przedstawicieli środowiska LGBT, którzy zaczęli grozić redemptoryście. 

Rydzyk przybył do Częstochowy, aby celebrować pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja do tego ważnego z punktu widzenia religii chrześcijańskiej celu. Zarówno on, jak i towarzyszący mu biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz w ostry sposób nawiązali do Marszu Równości, który odbywa się w tym samym mieście. Prawdziwa groza zapanowała w środowiskach LGBT. Ludzie nie mogą uwierzyć, że w XXI wieku, ktoś głosi tak kontrowersyjne i krzywdzące opinie.

Kontrowersyjne kazanie duchownego

- Nie zapominajmy o potrzebie prawdy w naszym życiu. (...) Prawda nadal ma kłopoty, aby znaleźć właściwe miejsce w każdym sumieniu, a zwłaszcza w mediach i w życiu publicznym. To się łączy z osłabieniem naszej wiary, naszego katolicyzmu. (...) Wolności nie ma bez prawdy, ale i bez wartości. Tą, którą trzeba chronić szczególnie, jest rodzina i małżeństwo - rozpoczął w kazaniu Dydycz. - Słowo „małżeństwo” jest nadużywane, bezczeszczone, straszliwie zniesławiane i ośmieszane. Dwóch mężczyzn albo dwie kobiety ogłaszają się małżeństwem i domagają się prawnego zapisu. Czy to nie jest nadużycie? Jest! I to bolesne! - stwierdził także biskup, któremu po chwili zawtórował Rydzyk.

Rydzyk ostro o środowiskach LGBT

- Kiedyś normalnie się to nazywało "zboczenie". (...) Ale jak tak powiedział jeden minister w rządzie AWS, to następnego dnia już nie był ministrem. Przyszedł błękitny telefon z Brukseli - powiedział w niezwykle kontrowersyjny sposób toruński duchowny. Jego opinia rozwścieczyła oczywiście osoby popierające środowiska LGBT. Pojawiły się komentarze, w których życzono Rydzykowi śmierci lub grożono mu spaleniem domu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Media zapomniały, Agata Duda też? Rok temu seks-bomba namieszała w głowie Prezydentowi
  2. BUNT! Morawiecki jednak przeciwko reformie sądownictwa, Kaczyński wściekły jak nigdy
  3. Służby alarmują! Tragiczna sytuacja psów w Polsce, nie róbmy tego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News