Rydzyk - kim jest? Najbardziej kontrowersyjny duchowny

Rydzyk - kim jest? Najbardziej kontrowersyjny duchowny Źródło: youtube.com/ GizBOX

Rydzyk - kim jest? Przez lata działalności wokół jego osoby narosło wiele legend i historii, które niewiele mają wspólnego z prawdą. Jedną nich jest plotka na temat luksusowego życia duchownego, który po Polsce podróżuje Maybachem. Jak przedstawia się jego prawdziwa historia?

Rydzyk - kim jest kontrowersyjny redemptorysta? Duchowny pilnie strzeże tajemnic swojego życia, a także drogi do sukcesu, który niewątpliwie odniósł. 

W 1991 wrócił do Polski po kilkuletniej podróży po Europie i zamieszkał w Toruniu. Tam też założył rozgłośnie radiową Radio Maryja, która urosła do miana największej katolickiej stacji w naszym kraju. Jego wpływy się powiększały i w ciągu kilku następnych lat z jego inicjatywy powstały również inne projekty: codzienna gazeta "Nasz Dziennik" oraz Telewizja Trwam.

Pod koniec lat 90. Tadeusz Rydzyk powołał do życia Fundację Lux Veritatis, która sprawuje pieczę nad wszystkimi przedsięwzięciami duchownego. W 2001 roku powstała niepaństwowa szkoła zawodowa - Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i medialnej w Toruniu.

Rydzyk - kim jest kontrowersyjny duchowny?

Kontrowersji wokół osoby ojca Rydzyka jest wiele. Najważniejsze z nich zawarte są w książce autorstwa Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba pod tytułem "Imperator. wszystkie tajemnice o. Tadeusza Rydzyka".

 - Mówi się o nim: przedsiębiorca, menedżer, biznesmen (…), jeśli tak to powinien być konkretny, lakoniczny, zrozumiały, przewidywalny i najważniejsze – komunikatywny. A tu mamy dokładnie przeciwieństwo tych cech. I właśnie to dokładne przeciwieństwo  przynosi sukces - to cytat Artura Zawiszy, pierwszego redaktora naczelnego "Naszego Dziennika".

Mimo wielu sprzeczności i plotek na temat jego wielkiego bogactwa i życia w luksusie należy pamiętać, że owszem duchowny obraca milionami, jednak nie ma żadnego majątku na własność. Żyje rzekomo skromnie, jednak według doniesień jest niezwykle wymagającym pracodawcą i bywa porywczy.

Imperium, które tworzył przez lata, jest godne podziwu. Należy się zastanowić, czy jego działania są zgodne z naszymi przekonaniami. Tadeuszowi Rydzykowi nie można odmówić rozmachu, pod jego rządami są liczne prywatne gimnazjum i liceum, telefonia komórkowa W Naszej Rodzinie, a także kompleks zasilany wodami geotermalnymi.

  1. Halszka Lehman: Pochodzenie aktorki Pierwszej Miłości może zaskakiwać
  2. Ewa Błachnio - mąż, partner, rodzina, informacje
  3. Agnieszka Wielgosz: instagram, wzrost, wiek, mąż, w Playboyu
  4. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  5. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu