Rydzyk - auto od bezdomnego
youtube.com/ Radio Maryja
Wiadomości Pikio - 11 Lipca 2019

Rydzyk - auto od bezdomnego i kuriozalna historia

Rydzyk - auto od bezdomnego. To wręcz niewiarygodna historia, która ponoć zdarzyła się naprawdę. Przez długi czas w sieci krążyły różne legendy na ten temat, jedna z nich wiązała się z posiadaniem Maybacha przez Ojca Dyrektora.

Rydzyk - auto od bezdomnego dostał już wiele lat temu. Historia ta została opowiedziana przez duchownego na antenie jednego z programów Telewizji Trwam. Dyrektor religijnego radia wspominał, jak ojciec Jan Król przyszedł do niego i powiadomił o tym, że jakiś człowiek chciał obdarować ich dwoma samochodami. Skąd ta hojność? Podobno ów bezdomny doceniał pracę, jaką wykonuje Fundacja Lux Veritatis, więc postanowił wspomóc ich w działaniu.

 - Opowiedział mi swoją historię. Był sierotą, wychowały go ciocie, dobrze go wychowały. Skończył uniwersytet, założył firmę, ożenił się, niestety nieszczęśliwie. W pewnym momencie żona wyrzuciła go z domu, wtedy poszedł do córki, której kupił mieszkanie. Gdy zachorował, znalazł się w szpitalu, a po wyzdrowieniu córka powiedziała: „Nic mi nie dałeś, wynoś się”, i wyrzuciła go z domu. Podczas pobytu w pewnym mieście ten pan zobaczył punkt totolotka i pomyślał: „Wyślij”. Wrócił do siebie, patrzy: jest trójka - już mi się zwróciło, czwórka, piątka - nie jestem bezdomny. Okazała się szóstka – wygrał 1 milion 350 tysięcy złotych - mówił Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk - auto od bezdomnego: Maybach czy Bentlay?

 - „Robicie dobrą robotę, ale potrzebujecie pomocy. Proszę, przywożę wam dwa samochody volkswageny”. Tych samochodów używamy do dziś - kontynuował Tadeusz Rydzyk.

Wokół wypowiedzi toruńskiego redemptorysty narosło wiele mitów w mediach. Przede wszystkim dlatego, że została ona zmanipulowana w taki sposób, że internauci myśleli, że darowane samochody są luksusowymi limuzynami wartymi nawet kilka milionów złotych. 

Jak się jednak okazuje, według oficjalnych danych fundacja, której prezesem jest Ojciec Dyrektor, nie posiada tych samochodów, albo zostały one dawno sprzedane, albo ich właścicielem jest ktoś inny. Zarząd organizacji ani sam redemptorysta nie komentuje już sprawy.

  1. Janusz Gajos - żony. Aktor był podrywaczem, miał kilka żon
  2. Anna Kalczyńska - wiek. Mimo swojego wieku wygląda wręcz bosko
  3. Agnieszka Wielgosz: instagram, wzrost, wiek, mąż, w Playboyu
  4. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  5. Natalia Szroeder - partner. Natalia kocha go na zabój!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News