Rydzyk organizuje wielki piknik. Dostał finansowe wsparcie od publicznych instytucji

Rydzyk organizuje wielki piknik. Dostał finansowe wsparcie od publicznych instytucji Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Ojciec Rydzyk organizuje doroczny piknik, na którym gromadnie pojawią się nie tylko słuchacze Radia Maryja, ale też państwowe instytucje i spółki. Patronat obejmuje m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tadeusz Rydzyk nie od dzisiaj znany jest z rozmachu w swoich przedsięwzięciach. Skupia wokół siebie wierne grono słuchaczy oraz - z tego, co ostatnio odkryli posłowie Kukiz'15 - równie wiernych benefaktorów, w tym, chociażby MSZ, od którego jego fundacja Lux Veritatis w ciągu ostatnich trzech lat regularnie odbierała pieniężne nagrody za działania dyplomatyczne. Na sobotę redemptorysta zaplanował wyjątkową fiestę. Jest interesująca nie tylko ze względu na rozmiary, ale też patronów i gości.

Ojciec Rydzyk pod patronatem Ministra Obrony Narodowej

O ile to, że opiekę nad wydarzeniem przejął ksiądz biskup Wiesław Śmigiel, nie może zanadto dziwić, to honorowy patronat szefa MON Mariusza Błaszczaka już tak. Do listy patronów piknika dla słuchaczy Radia Maryja możemy również dopisać prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. 

Poza takim doborowym wsparciem moralnym Rydzyk może liczyć również na pieniądze za stoiska, które pojawią się z okazji uroczystości. Przy Porcie Drzewnym w Toruniu, gdzie mieści się "imperium o. Rydzyka", na które składają się m.in. Muzeum "Pamięć i Tożsamość", Park Pamięci Narodowej oraz ciepłownia geotermalna, pojawi się wielu gości. Wystawiać będą się tam także instytucje państwowe, w tym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które za stanowisko zapłaci 120 tysięcy złotych brutto. Na co pójdą te pieniądze? Ministerstwo odpowiedziało na pytania dziennikarzy Onetu.

Pokrętne tłumaczenia ministerstwa na pytanie skąd pieniądze na Tadeusza Rydzyka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W ramach tej kwoty mieszczą się: przestrzeń wystawiennicza; stoisko promocyjno-informacyjne wraz ze sprzątaniem, ochroną, serwisem technicznym, obsługą oraz wyposażeniem multimedialnym; pokaz kulinarny z degustacją oraz zapleczem kuchennym i zespołem kucharskim; porcje degustacyjne z przyrządzonych ryb; strefa zabaw dla dzieci wraz zapewnieniem nagród dla uczestników zabaw; przestrzeń konsumpcyjna dla uczestników wydarzenia - została przekazana do prasy informacja.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Poza MGMiŻŚ na pikniku, który odbędzie się 7 września, pojawią się także stoiska Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowego Gospodarstwa Leśnego "Lasy Państwowe" oraz Poczty Polskiej. Widać, że redemptorysta buduje wokół siebie wspólnotę, która składa się nie tylko z wiernych, ale i z rzetelnych przedsiębiorców. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezes ZUS ujawnia. Oto jak zgarnąć wyższą emeryturę
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Reforma edukacji w praktyce. Zdjęcie planu lekcji, które krąży za sieci, mówi samo za siebie
  4. Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii"
  5. Kupiła nowe spodnie przez internet. Kiedy przymierzała je po raz pierwszy na chwilę zamarła. Znalazła w kieszeni ohydną rzecz

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu