Wygląda jak stwór z innej planety. Niewiarygodne znalezisko na plaży

Wygląda jak stwór z innej planety. Niewiarygodne znalezisko na plaży Źródło: Facebook.com/Tom Turner

Ryba? Ssak? Prehistoryczny stwór? Na jednej z plaż morze wyrzuciło bardzo dziwną istotę. Ogromny rozmiar i dziwny kształt sprawiają, że nikt nie może rozpoznać, czym jest nietypowe znalezisko. Ciało nie przypomina żadnego znajomego zwierzęcia ani lądowego ani wodnego. Naukowcy postanowili zbadać sprawę i spróbować dowiedzieć się, z czym mają do czynienia.

Ryba czy ssak? Mieszkańcy Kalifornii nie mieli pojęcia, co morze wyrzuciło na brzeg. Ogromne ciało nieznane istoty przeraziło nieświadomych spacerowiczów. Stworzenie nie przypominało żadnego z powszechnie znanych mieszkańców mórz. Znaleziskiem zainteresowali się naukowcy, którzy postanowili odkryć całą prawdę na temat tajemniczej istoty.

Naukowcy próbowali rozwiązać zagadkę tajemniczego stworzenia

Leżące na plaży ciało znalazł stażysta Uniwersytetu Kalifornijskiego. Zaintrygowany mężczyzna nie potrafił samodzielnie powiedzieć, czym jest ogromny stwór. Według jego opinii to nie mogła być zwykła ryba. Powiadomił odpowiednich specjalistów, aby ci zweryfikowali istotę. 

Sprawa okazała się jednak bardziej skomplikowana, niż zakładano. Eksperci sami nie byli pewni, co  właściwie oglądają. Postanowili zamieścić w internecie zdjęcia, na których widać rozmiar stwora - 2,1 metra szerokości. Fotografie zwróciły uwagę australijskich naukowców. Była wśród nich Marianne Nyegaard, która miała pewne podejrzenia co do znaleziska. Nie chciała jednak pochopnie decydować, dlatego poprosiła o przesłanie kilku próbek. Musiały pochodzić z konkretnych miejsc na ciele istoty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ryba czy nie? Australijska badaczka rozwiązała zagadkę

Dokładna analiza zdjęć oraz próbek pozwoliła Nyegaard na określenie istoty. Jak się okazało, stwór to ryba molta tecta. Inni naukowcy mogli mieć poważne problemy z weryfikacją znaleziska. Okazało się, ze molta tecta została odkryta dopiero w 2017 roku właśnie przez badaczkę z Australii. Odkrycie gatunku było pierwszym, jakie udało się ustalić w rodzinie samogłowatych od 130 lat. Informacja rozpoznaniu niecodziennego znaleziska została oficjalnie potwierdzona przez samą Marianne Nyegaard.

Dodatkowych trudności przysporzył fakt, że ryba znacznie oddaliła się od swojego naturalnego miejsca występowania. Molta tecta zamieszkuje wody Nowej Zelandii, południowo-wschodniego wybrzeża Australii, południowego Chile i wybrzeża Afryki Południowej. Jak zatem ogromna ryba znalazła się plaży w Kalifornii? Jak podaje serwis informacyjne Sky News, tego naukowcy nie wiedzą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Barbara Kurdej-Szatan w STANIKU! Pokazała się w BARDZO odważnym wydaniu
  3. Nie żyje młody reprezentant Polski. Zginął w potwornym wypadku
  4. Widzowie są wściekli po premierze "Dance, Dance, dance". Kurdej-Szatan zmieszana z błotem
  5. Gwiazda Sanatorium miłości jak Maryla Rodowicz. Fani nie mają wątpliwości!

Źródło: o2.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News