Rutkowski zatrzymany w sprawie Ewy Tylman. Jego współpracownicy mieli opłacić fałszywego świadka

Rutkowski zatrzymany w sprawie Ewy Tylman. Jego współpracownicy mieli opłacić fałszywego świadka Źródło:

10 tysięcy złotych - tyle miał otrzymać fałszywy świadek opłacony przez detektywów współpracujących z Rutkowskim. Policja już od kilku dni rozpracowywała byłego detektywa. Rutkowski zatrzymany został z nakazu prokuratury.

Rzeczony świadek, którego mieli opłacić współpracownicy Rutkowskiego, zgłosił się na policję kilka dni temu. Zeznania miały obarczyć kolegę Ewy Tylman. Oświadczył bowiem, że widział jak Adam Z. zrzucał "coś dużego do wody". Zeznania fałszywego świadka nie pokrywały się z tymi, które złożył kolega dziewczyny. Według Adama Z., dziewczyna stoczyła się do wody sama. Z. miał być z Ewą pod mostem, a nie na nim. Kiedy prokurator zwrócił się znów do fałszywego świadka, ten powiedział, że otrzymał pieniądze za zeznania. "Wyznał, że wziął pieniądze od dwóch detektywów. Instruowali go, jak ma zeznać" - potwierdza prokurator Magdalena Mazur-Prus. Po oświadczeniu zatrzymano Rutkowskiego i jego dwóch współpracowników. Jednak jak się okazuje, Rutkowski został przesłuchany jako świadek. Mężczyzna napisał o tym na swoim profilu na Facebooku. "Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, ktoś spreparował przeciwko moim ludziom informacje jakoby mieli nakłaniać "świadka" do składania fałszywych zeznań..." Poinformował także, że wytoczy procesy sądowe przeciw mediom, które podały, że utrudniał śledztwo i nakłaniał fałszywego świadka do składania zeznań.

Sprawa została wyjaśniona...CO SIĘ DZIEJE ZE SŁUŻBAMI W POLSCE???!Zostałem przesłuchany w charakterze świadka, ktoś... Posted by Krzysztof Rutkowski on Friday, 4 December 2015
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: tvn24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News