Rutkowski narobił szumu w "Skandalistach": Jestem dumny, że byłem żołnierzem ZOMO

Rutkowski narobił szumu w "Skandalistach": Jestem dumny, że byłem żołnierzem ZOMO Źródło:

Wystąpienie Krzysztofa Rutkowskiego w programie "Skandaliści" wywołało skrajne emocje. Podczas występu stwierdził, że jest dumny ze swojej przeszłości.

Krzysztof Rutkowski wszedł do programu w towarzystwie dwóch uzbrojonych ochroniarzy "Patrolu Rutkowskiego". Detektyw mocno skrytykował rządowy projekt ustawy odbierającej funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL ich wysokie emerytury.

Jestem dumny, że byłem żołnierzem ZOMO. Nie jestem hipokrytą, który będzie opowiadał, że tego nie pamięta. (...) Jeżeli dziś odbiera się ludziom emerytury, tylko dlatego, że byli dotknięci "pazurem PRL", to czy to jest normalne? Ci ludzie służyli ojczyźnie. Służyliśmy jako żołnierze, jako dzieci ojczyzny - tłumaczył Rutkowski.

Rutkowski porównał ZOMO-wców do strażaków i powiedział, że po pierwsze milicjanci łapali złodziei, a po drugie on tylko kierował pojazdem. Przypomniał, że policjanci dziś również strzelają do manifestantów z broni gładkolufowej.

Oprócz tego opowiadał o swojej słynnej fryzurze i o tym, że podoba się kobietom. Nie chciał jednak przedstawić przepisu na kwadratową głowę.

Śpi się w pudełku na głowie. Sam ją wymyśliłem. I nie noszę czapek - żartował nerwowo Rutkowski.

rutkowski3
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News