Zgodnie z zapowiedziami o jesiennej ofensywie Jarosław Kaczyński goni do pracy swoich podwładnych. Właśnie wprowadza w życie swój kolejny rewolucyjny plan.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wzywa posłów z poszczególnych regionów Polski na rozmowy. Pierwsze z nich mają odbyć się już w najbliższy piątek.

Przy spotkaniu całego klubu PiS ciężko jest, by pojedynczy poseł mógł zabrać głos i tłumaczyć, co dzieje się w jego regionie, jakie pojawiają się tam problemy. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie „mini klubów” – tłumaczy anonimowo jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W kuluarach mówi się jednak, że takie tłumaczenia to jedynie mydlenie oczu. Eksperci nie mają złudzeń, że prezes partii rządzącej nie ogłosiłby takiej mobilizacji, by rozmawiać jedynie o regionalnych sprawach obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Wydaje się więc, że w praktyce Jarosław Kaczyński uruchomił swój plan wprowadzania radykalnych zmian w działaniu partii. To właśnie temu mają służyć konsultacje z poszczególnymi grupami posłów. Coraz głośniej mówi się o tym, że prezes planuje rewolucję, która ograniczy coraz większe konflikty dławiące partię oraz nie będzie dawała możliwości, by ktokolwiek mógł w przyszłości podważyć pozycję obecnego lidera ugrupowania.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków